Xiaomi stworzyło nową hulajnogę dla młodszych użytkowników

Xiaomi przygotowuje się do europejskiej premiery hulajnogi Xiaomi Electric Scooter 3 Lite. To lżejsza wersja oferowanego pojazdu, stworzona dla młodzieży.

Xiaomi od jakiegoś czasu sprzedaje popularną hulajnogę Xiaomi Electric Scooter 3, dostępną w tych sklepach. Producent postanowił jednak nieco ją odchudzić i przygotowuje się do wprowadzenia na europejskie rynki jego nowej i nieco przeprojektowanej wersji Lite. Pojazd pojawił się w niemieckich i włoskich organach certyfikujących, co oznacza iż niebawem pojawi się w sprzedaży.

Pojazd adresowany jest do młodszych użytkowników, dlatego na chińskim rynku oferowany jest pod nazwą Youth Edition. Konstrukcja dzięki aluminiowej ramie waży około 13 kg, a dodatkowo jest składana, co ułatwia transport oraz przechowywanie. Przeprojektowano ją nieco aby obniżyć środek ciężkości, co powinno podnieść komfort jazdy, który dodatkowo zwiększy podnóżek o szerokości 430 mm.

Hulajnoga posiada trzy ustawienia prędkości, które pozwalają dostosować jazdę do warunków oraz indywidualnych preferencji. Tryb pieszego ogranicza rozwijaną prędkość do 6 km/h, natomiast tryb standardowy pozwala jechać z prędkością 15 km/h. Ostatnim jest tryb sportowy, który rozpędzi nas do 25 km/h.

Xiaomi Electric Scooter 3 Lite posiada 250 W silnik, który umożliwia podjeżdżanie pod wzniesienia o 13 stopniowym kącie nachylenia. Natomiast bateria po pełnym naładowaniu zapewni około 20 km zasięgu. Na kierownicy mamy dodatkowo wyświetlacz LCD, który pokazuje m.in., aktualną prędkość i poziom naładowania akumulatora. Z jego poziomu lub za pomocą aplikacji, możemy też wybierać tryby jazdy.

Nie znamy jeszcze europejskich cen tego modelu, ale w Chinach kosztuje on w przeliczeniu około 1230 zł. Z jego parametrami i specyfikacją możecie zapoznać się bezpośrednio na stronie producenta.

Xiaomi Electric Scooter 3

Źródło

You may also like...