Humane AI Pin zastąpi smartfony? Dziwna przypinka z dostępem do AI

Ai Pin to nowy gadżet opracowany przez firmę Humane, który może w przyszłości zastąpić smartfony. To specjalna przypinka z AI, która oferuje wiele ciekawych funkcji.

Smartfony są urządzeniami, które na przestrzeni ostatnich lat niewiele się zmieniły, jeśli nie liczyć składanych wersji. Wkrótce może nas jednak czekać prawdziwa rewolucja w sprzęcie mobilnym, a pierwszym jej zwiastunem jest Ai Pin, niezwykły gadżet opracowany przez inżynierów z firmy Humane. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to smartfon przyszłości.

Ai Pin smartfonem przyszłości

Zupełnie nie przypomina jednak tradycyjnych smartfonów, które mają wbudowane aparaty oraz duże wyświetlacze. Ai Pin i jest bowiem przypinką do ubrania, pełniącą funkcję urządzenia do komunikacji oraz osobistego asystenta AI. Składa się z dwóch elementów, mianowicie niewielkiego urządzenia oraz akumulatora, które przypina się do ubrania lub innych powierzchni. Produkt o masie 34 gramów (razem z baterią waży 54 gramy), wyposażono w procesor Snapdragon. Obsługuje on model językowy oraz wszystkie jego funkcje.

Ai Pin
Źródło: Humane

Brak ekranu mógłby utrudniać interakcję ze sprzętem, dlatego konstruktorzy postawili na inne rozwiązania. Zamontowano w nim mikrofony do obsługi systemu sterowania głosem oraz kamerę, która pozwala kontrolować urządzenie za pomocą gestów, a także nagrywa filmy oraz robi 13 MP zdjęcia. Jest też niewielki projektor, który pełni rolę wyświetlacza, co widać na filmie opublikowanym przez projektantów. Może wyświetlać obraz na dowolnej powierzchni lub na dłoni, zmieniając ją w ekran.

Producent twierdzi, że Ai Pin łączy użytkownika z popularnymi modelami językowymi, takimi jak GPT-4, za pomocą firmowego oprogramowania AI Mic oraz systemu operacyjnego Cosmos. Ten drugi zaprojektowano tak, aby automatycznie kierować zapytania do odpowiednich narzędzi, zamiast prosić użytkownika o pobranie aplikacji i zarządzanie nimi.

Ai Pin
Źródło: Humane

Urządzenie może wykonywać zadania, takie jak nowoczesne smartfony z asystentami głosowymi. Brak wyświetlacza wymusza jednak inne podejście. Dlatego działa głównie za pomocą poleceń głosowych i czasami za pomocą wirtualnego ekranu wyświetlanego na dłoni użytkownika. Funkcjonuje przy tym w oparciu o własną sieć telefoniczną producenta, obsługiwaną przez T-Mobile.

Ai Pin do sprzedaży trafi na początku przyszłego roku w cenie 700 dolarów. Do korzystania z urządzenia trzeba też będzie opłacać abonament w wysokości 24 dolarów miesięcznie. Gwarantuje użytkownikowi nieograniczone rozmowy, wiadomości tekstowe oraz transmisję danych.

You may also like...