Samsung Galaxy S24 zmieni się w osobistego tłumacza dzięki wbudowanej AI

Samsung Galaxy S24 może być bardzo ciekawym smartfonem. Wśród nowości, które przygotowuje producent, jest Galaxy AI, zapewniająca funkcję tłumaczenia rozmów oraz wiadomości tekstowych.

Komunikacja z obcokrajowcami posługującymi się innym językiem niż nasz, może być mocno utrudniona. Zwłaszcza dla osób, które nie znają języków obcych. Na szczęście ułatwia ją nieco dzisiejsza technologia w postaci całej masy translatorów, takich jak Google Translator czy inne narzędzia. Zupełnie inaczej jest w przypadku rozmów telefonicznych. Jeśli więc np., chcemy skontaktować się z obsługą klienta zagranicznego sklepu online, by wyjaśnić problemy z płatnością, może to stanowić poważne wyzwanie.

Na szczęście takie kłopoty już wkrótce będą należały do przeszłości. Samsung poinformował bowiem, że jego najnowszy model Galaxy S24 dostanie funkcję tłumaczenia w czasie rzeczywistym, obejmującego zarówno rozmowy głosowe, jak i wiadomości tekstowe.

Flagowiec otrzyma technologię sztucznej inteligencji, która pomoże w codziennym korzystaniu z telefonu. Technologia o nazwie Galaxy AI to wszechstronna mobilna sztuczna inteligencja, oparta zarówno na AI działającym na urządzeniu, opracowanym przez Samsunga, jak i na sztucznej inteligencji wykorzystującej chmurę, działającej dzięki współpracy producenta z innymi firmami.

Jedną z funkcji zapewnianych przez Galaxy AI jest AI Live Translate Call, która zmieni telefon w osobistego tłumacza. Dzięki integracji z funkcją połączeń, będzie mogła tłumaczyć w czasie rzeczywistym nie tylko rozmowy audio, ale również wiadomości tekstowe. Dzięki temu rozmowa z osobą mówiącą w innym języku, stanie się niezwykle prosta. A ponieważ Galaxy AI jest wbudowane w urządzenie, nie trzeba się obawiać o ochronę prywatności.

Galaxy AI pojawi się w przyszłym roku i pomoże usunąć najczęstszą barierę w kontaktach społecznych, jakim jest brak znajomości języków.

Galaxy AI
Źródło: Samsung

You may also like...