Samsung stawia na AI, Galaxy S24 dostanie własną wersję ChatGPT

Samsung szuka pomysłów na zwiększenie zainteresowania flagową serią Galaxy S. Najnowszy model Galaxy S24 będzie miał więc wbudowaną sztuczną inteligencję o nazwie Samsung Gauss.

Sztuczna inteligencja w postaci chatbotów takich jak ChatGPT, jest już dostępna na komputerach, a wkrótce zacznie gościć również w smartfonach. Jednym z pierwszych producentów, który może wprowadzić ją do własnych urządzeń, będzie Samsung. Koreańska marka zapowiedziała zaimplementowanie do serii Galaxy S24 generatywnej AI o nazwie Samsung Gauss.

Producent wyjaśnia na swojej stronie, że Gauss będzie dużym modelem językowym oferującym funkcje zbliżone m.in. do Bing AI. Zwiększa więc efektywność pracy, ułatwiając zadania takie jak pisanie e-maili, podsumowywanie dokumentów i tłumaczenie treści. „Może również poprawić doświadczenia konsumentów, umożliwiając inteligentniejszą kontrolę urządzeń zintegrowanych z produktami”.

Krótko mówiąc, nowa technologia będzie w stanie wygenerować nam obraz, na podstawie dostarczonego jej opisu. Oprócz funkcji tłumaczenia treści, będzie też mogła pomagać w kodowaniu, co z pewnością docenia programiści pracujący nad nowymi aplikacjami.

Jak możemy przeczytać na stronie producenta, nowa technologia składa się z trzech głównych elementów, mianowicie Gauss Language, Gauss Code, Gauss Image. Pierwszy to duży model językowy, którego zadaniem jest zwiększanie wydajności pracy. Pomoże napisać emaila, przygotuje podsumowanie dokumentów, czy też przetłumaczy tekst w innym języku. Gauss Code to z kolei asystent kodowania, zoptymalizowany pod kątem tworzenia oprogramowania, umożliwiający łatwe i szybkie kodowanie.

Gauss Image to z kolei narzędzie do generowania obrazów, które na podstawie opisu może wykonać obraz lub zmodyfikować już istniejący. Potrafi ono również zwiększać rozdzielczość dostarczonych obrazów, poprawiając tym samym ich jak.

Funkcja Samsung Gauss jest obecnie wykorzystywana do zwiększania produktywności pracowników. W najbliższej przyszłości zostanie jednak rozszerzona na różne aplikacje produktów firmy Samsung, aby zapewnić użytkownikom nowe doświadczenia. Producent zadbał też o bezpieczeństwo i prywatność, dlatego technologia działać w telefonie.

Samsung Gauss
Źródło: Samsung

You may also like...