Hyundai kończy rozwój spalinowych silników

Koreańska marka Hyundai kończy dalszy rozwój spalinowych silników. 12 tys. osób, które dotychczas pracowały nad nowymi jednostkami, będzie teraz pracować nad silnikami elektrycznymi.

Wygląda na to, że motoryzacja przejdzie na napędy elektryczne szybciej niż można się spodziewać. Coraz więcej firm planuje bowiem zakończenie produkcji aut z silnikami spalinowymi i zamierza oferować tylko modele z napędem elektrycznym. Jedną z nich jest koncern Hyundai, który właśnie zakończył rozwój silników spalinowych.

Donosi o tym Korea Economic Daily, które dotarło do emaila wysłanego przez szefa działu badawczo-rozwojowego do pracowników. Informuje w nich o zakończeniu prac nad rozwojem nowego silnika spalinowego. Dziennikarze twierdzą również, że 12 tys. osób, które dotychczas zajmowało się rozwojem jednostek spalinowych, zostanie przeniesionych do działu EV. Będą tam zajmowali się projektowaniem nowych napędów elektrycznych.

To ważna informacja, gdyż oznacza to, że przez najbliższe kilka lat auta marki Hyundai będą korzystały z już opracowanych jednostek i nie pojawią się żadne nowe silniki. Dla producenta może to być bardzo trudny krok, gdyż wciąż wielu klientów nie jest przekonanych do przesiadki na elektryczne pojazdy.

A jeśli marka nie będzie oferowała nowych jednostek spalinowych, może to znacznie zmniejszyć popularność jej aut. Część osób nie zechce pojazdu wyposażonego w ten sam silnik co poprzednie modele, więc przejdzie do konkurencji.

Hyundai

Źródło

You may also like...