Schematy Galaxy S8 i S8 Plus

Serwis CNET Korea opublikował schematy najnowszych smartfonów Samsunga, czyli Galaxy S8 oraz Galaxy S8 Plus. Pokazują one nie tylko wzornictwo sprzętu, ale też jego dokładne wymiary.

Za kilka tygodni odbędzie się rynkowa premiera Samsunga Galaxy S8, smartfonu na który czekają miliony fanów tej marki licząc na to, że tym razem sprzęt nie tylko będzie bezpieczny, ale zapewni też wiele przydatnych funkcji.Samsung jest tak pewny sukcesu swego produktu, że na jego premierę przygotuje co najmniej 10 mln egzemplarzy, a tym roku planuje sprzedać około 60 mln sztuk. Na razie jednak musimy poznać jego szczegóły techniczne, a nieco nowych informacji na temat tego modelu dostarczyła nam witryna CNET Korea.

Strona opublikowała schematy Galaxy S8 oraz Galaxy S8 Plus stworzone na podstawie informacji od naocznego świadka, który widział nowy model, wraz z dokładnymi wymiarami obu modeli. Na poniższych schematach widać, że proporcje ekranu wynoszą 18:5:9, czyli są dokładnie takie, jak kilka dni temu informował Evan Blass, znane źródło przecieków na temat urządzeń mobilnych. Jeśli więc weźmiemy pod uwagę brak przycisku Home na przednim panelu, wówczas proporcje całego telefonu wynoszą 2:1. Jest to format o nazwie Univisium, którego będzie używał również nowy LG G6.

Schematy potwierdzają również przeniesienie czytnika odcisków palców na tylny panel, co w przypadku osób praworęcznych będzie z pewnością bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdyż umieszczono go w miejscu gdzie znajduje się nasz palec, gdy trzymamy telefon prawą dłonią. Sensor ma być również przyciskiem Home, choć nie będzie klikalny i jego cała powierzchnia jest dotykowa.

Źródło potwierdza również plotki dotyczące rozmiarów wyświetlaczy i tak Galaxy S8 będzie mieć ekran 5,8″, natomiast większy Galaxy S8 Plus otrzyma ekran 6,2″. Oba oczywiście będą zakrzywione, jednak dodać należy, że promień zakrzywienia został zredukowany w porównaniu do Galaxy S7, by uniknąć przypadkowych dotknięć.

Na renderach widać także złącze USB-C oraz gniazdo słuchawkowe.

Źródło: Cnet.co.kr

You may also like...