iCloud zrezygnuje z haseł. Zastąpi je technologia biometryczna

Oferowana przez Apple usługa iCloud, może wkrótce zrezygnować z haseł. Zastąpią ją technologie Face ID oraz Touch ID, które zapewnią większy poziom bezpieczeństwa.

Hasło dające nam dostęp do różnego rodzaju usług sieciowych, już dawno przestało zapewniać należyty poziom bezpieczeństwa. Hasło można bowiem niezwykle łatwo wykraść, dlatego coraz częściej wchodzą do użytku technologie biometryczne. Wkrótce z takiego rozwiązania będzie też korzystała należąca do Apple usługa iCloud.

Do tej pory sieciowa usługa amerykańskiego koncernu w wersji Web, nie oferowała biometrycznego zabezpieczenia. Wkrótce ma się to jednak zmienić. W nowej wersji beta na iOS oraz macOS, testowana jest bowiem bardziej bezpieczna me4toda logowania do własnego dysku. Podczas testów sprawdzana jest użyteczność systemów Face ID oraz Touch ID, autoryzujących użytkownika poprzez jego twarz lub odcisk palca.

Abyśmy mogli przetestować nową funkcję, musimy posiadać sprzęt, z zainstalowaną betą iOS 13, iPadOS 13 lub macOS Catalina. Następnie wchodzimy na iCloud.com za pomocą internetowej przeglądarki. Tam automatycznie przekieruje nas na stronę beta, gdzie będziemy mogli zalogować się za pomocą twarzy lub odcisku palca. Oczywiście dostępność opcji zależy od posiadanego sprzętu. Jeśli więc mamy starszego iPhone’a, to możemy skorzystać z Touch ID.

System Face ID jest bowiem zarezerwowany tylko dla nowych smartfonów oraz iPadów Pro. Nowa metoda logowania stanie się powszechnie dostępna po premierze systemu iOS 13.

iCloud

Źródło: 9to5mac.com

You may also like...