Identyfikację rozmówcy w Androidzie możesz wyłączyć

Kilka dni temu pisałem, że Google planuje jeszcze głębszą integrację swej mobilnej platformy Android, ze społecznościowym portalem Google+. Dlatego ogłoszono połączenie profilowego zdjęcia na portalu, z naszym numerem telefonu. Na szczęście można to wyłączyć.

Użytkownikom Androida została udostępniona nowa opcja, dzięki której jego zdjęcie profilowe, w charakterze identyfikacji dzwoniącego, pojawia się na ekranach smartfonów osób, do których zatelefonuje.

Kłopot w tym, że zdjęcie użytkownika pojawi się na ekranie u każdej osoby do której zatelefonujemy (pod warunkiem, że korzysta ze smartfona na Androidzie), w tym również całkowicie mu obcej. A to już wielu się nie podoba, zresztą całkiem słusznie.

Masa użytkowników Androida chciałaby tę funkcję wyłączyć, co nie jest takie proste. Na szczęście witryna Cnet przygotowała dokładną instrukcję, która krok po kroku objaśnia w jaki sposób można tę niechcianą funkcję wyłączyć.

Na szczęście działa ona wyłącznie na najnowszym Androidzie 4.4 KitKat, a więc użytkownicy sprzętu ze starszymi edycjami systemu, nie muszą się tym przejmować.

Źródło: Cnet.com

You may also like...