iFixit przyjrzało się nowym słuchawkom Galaxy Buds

Specjaliści z iFixit wzięli na swój warsztat najnowsze słuchawki Samsunga Galaxy Bud. Ich konstrukcję oceniono całkiem nieźle, przyznając 6 punktów na 10 możliwych.

Samsung wraz ze smartfonem Galaxy S10, wprowadził do sprzedaży również nowe słuchawki, mające być rywalem dla Apple AirPods. Galaxy Buds, to w pełni bezprzewodowy sprzęt, który umożliwia nie tylko słuchanie muzyki ze smartfona, ale również prowadzenie rozmów telefonicznych.

Konstrukcji nowego produktu postanowili bliżej przyjrzeć się specjaliści ze znanej witryny iFixit. Ocena łatwości naprawy przyznana przez serwis, okazała się znacznie wyższa w porównaniu do pierwszej generacji słuchawek AirPods. Produkt Apple otrzymał wówczas 0 punktów, ponieważ użytkownik samodzielnie nie był w stanie dostać się do podzespołów urządzenia.

Konstrukcja Galaxy Buds jest bardziej przyjazna samodzielnej naprawie, dlatego słuchawki otrzymały 6 punktów na 10 możliwych. Nie jest to więc sprzęt jednorazowy jak produkt Apple. Ich obudowa jest bowiem łączona na zatrzaski z niewielką ilością kleju, więc można ją łatwo otworzyć. W środku mamy natomiast płaską baterię podobną do tej z zegarków, która oczywiście da się wymienić. Nieco gorzej jest z demontażem futerału ładującego słuchawki, ale w jego przypadku również można sobie poradzić.

Według iFixit Samsung mógł lepiej się postarać projektując Galaxy Bud. Ale i tak jest to spory ukłon w stronę przyszłego użytkownika słuchawek.

Galaxy Bud

Źródło: YouTube.com

You may also like...