Kolejna aktualizacja Fortnite wprowadza do gry zupełnie nowy pojazd

W tym tygodniu Fortnite doczekało się kolejnej aktualizacji. Ta jest szczególnie ciekawa, gdyż dostarcza zupełnie nowy pojazd o nazwie The Baller.

Jeśli zastanawialiście się, dlaczego na początku ósmego sezonu, z Fortnite znikło kilka pojazdów, to odpowiedzią jest nowa aktualizacja. Epic Games usunęło je, aby zrobić miejsce dla kolejnych, które wprowadził wspomniany patch.

Jedną z nowości jest The Baller, którego właśnie wprowadzono do gry. To szklana kula przypominająca nieco pojazdy, którymi poruszali się bohaterowie nowej wersji filmowego Parku Jurajskiego, tyle że posiadająca znacznie większe możliwości. Pojazd wyposażono w wystrzeliwany hak, dzięki któremu może się wspinać w wyżej położone miejsca. Ma także funkcję dopalacza, pozwalającą błyskawicznie zbliżyć się do przeciwnika i wjechać w niego niczym taran. Największym atutem jest zapewnienie graczom ochrony przed ostrzałem, aczkolwiek nie jest niezniszczalny. Ma tylko 300 punktów życia, więc stosunkowo szybko można go zniszczyć.

Fortnite

Ciekawa zmiana dotyczy także automatów vendingowych sprzedających broń. Obecnie nie trzeba płacić za oferowane uzbrojenie, ale jest też pewien haczyk. Są bowiem jednorazowe i ulegają zniszczeniu po odebraniu sprzętu, więc nie spotkamy ich w grze zbyt często.

Fortnite

Aktualizacja wprowadza ponadto kilka zmian w systemie matchmakingu. Dzięki nim, posiadacze konsol Xbox One i PlayStation 4 są obecnie w tej samej puli, natomiast użytkownicy Nintendo Switch łączeni są z użytkownikami smartfonów. W ten sposób poziom rozgrywki będzie zbliżony.

Dokładne szczegóły wprowadzonych zmian, znajdziecie na stronie producenta. Natomiast poniższe wideo pokazuje krótką prezentację nowego pojazdu.

Źródło: Epicgames.com

You may also like...