Specjaliści z iFixit zajrzeli do wnętrza tabletu Surface Go

Najnowszy produkt Microsoftu odsłonił swe tajemnice konstrukcyjne. Specjaliści z witryny iFixit zajrzeli do wnętrza Surface Go, by ocenić poziom trudności samodzielnej naprawy.

Kilka dni temu do sprzedaży trafił długo oczekiwany tablet Microsoftu o nazwie Surface Go. Jak zwykle w przypadku pojawienia się na rynku nowego urządzenia mobilnego, specjaliści z iFixit postanowili zajrzeć do jego wnętrza. Sprawdzili w ten sposób, czy samodzielna naprawa urządzenia jest możliwa.

Surface Go nie został zaprojektowany do samodzielnej naprawy, więc dostanie się do jego wnętrza nie jest sprawą prostą. Do połączenia obu połówek obudowy wykorzystano sporo kleju, którego należało mocno podgrzać zanim puścił. Microsoft wprowadził jednak parę zmian, które mogą ucieszyć serwisanta. Kabel łączący wyświetlacz jest znacznie dłuższy niż w modelu Pro, co zmniejsza ryzyko przypadkowego złamania, a więc nieco ogranicza koszty naprawy.

Łatwo jest również rozłączyć baterię, która ma 26,12 Wh i jest również przyklejona. Trudniej natomiast dostać się do płyty głównej, gdyż uprzednio należy usunąć sporo osłon, taśm oraz ukrytych śrubek.

Niestety ogólna konstrukcja sprzętu nie jest przyjazna dla osób, które chciałyby go samodzielnie naprawić. Brak modularności podzespołów, szczególnie w przypadku portów sprawia, że jest to proces bardzo kosztowny. Z tego powodu iFixit przyznało Surface Go najniższą ocenę 1 na 10 możliwych punktów. Jeśli więc tablet ulegnie awarii, lepiej nie zabierać się za samodzielną naprawę i oddać go do serwisu.

Z pełną treścią testu możecie zapoznać się na tej stronie.

Surface Go

Surface Go

Źródło: Ifixit.com

You may also like...