IKEA Vindstyrka zadba o nasze zdrowie

IKEA wprowadziła do sprzedaży nowy gadżet, który pomoże dbać o nasze zdrowie. To niewielki czujnik jakości powietrza o nazwie Vindstyrka, który potrafi również rejestrować wilgotność oraz temperaturę.

Problemy z dostępnością węgla sprawiły, że tegoroczna zima nie jest szczególnie łaskawa dla naszych płuc. Ludzie palą bowiem czym się da, więc do jakość powietrza w wielu miejscach mocno się obniżyła. Cierpią na tym szczególnie osoby z chorobami układu oddechowego oraz alergiami, więc firma IKEA postanowiła im pomóc.

Szwedzki koncern zaprezentował czujnik jakości powietrza o nazwie Vindstyrka, dzięki któremu będziemy wiedzieć czy w naszym domu jest ono bezpieczne. Ten niewielki gadżet potrafi wykrywać cząsteczki o wielkości 2,5 mikrometra, a dodatkowo rejestruje temperaturę, wilgotność powietrza oraz obecności gazów. Może więc monitorować poziom CO2 i radonu, a także podawać ciśnienie atmosferyczne. Wskazania prezentuje natomiast na sporym i czytelnym wyświetlaczu, który jest dodatkowo podświetlany.

Urządzenie może działać samodzielnie, ale działa też z domowym hubem IKEA Dirigera. Wówczas może współpracować z oczyszczaczem powietrza, sterując jego działaniem w przypadku wykrycia zanieczyszczeń. Dzięki temu możemy też sprawdzać jakość powietrza za pomocą smartfona, zaś firmowa aplikacja umożliwia również kontrolowanie innych urządzeń.

IKEA Vindstyrka do sprzedaży trafi już w kwietniu bieżącego roku. Producent na razie nie podał oficjalnej ceny gadżetu, ale sugeruje, że będzie konkurencyjna wobec innych czujników jakości powietrza.

Gdybyście chcieli porównać ceny tego typu detektorów, szeroką gamę modeli znajdziecie na tej stronie. #reklama

Vindstyrka
Źródło: IKEA

You may also like...