Popularna strona Convert2MP3 zakończyła działalność

Organizacja IFPI reprezentująca przemysł muzyczny, doprowadziła do zamknięcia strony Convert2MP3. Witryna umożliwiała wyciąganie muzyki m.in., z filmów publikowanych na portalu YouTube.

W dzisiejszych czasach głównym źródłem popularnej muzyki, są serwisy streamingowe, takie jak Spotify czy Tidal. Nie każdy jednak lubi streaming i woli posiadać twórczość ulubionych artystów na dysku komputera lub smartfona.

Jeszcze do niedawna, do zdobywania piosenek wykorzystywano niezwykle popularną witrynę Convert2MP3. Strona, którą w zeszłym roku odwiedzono 684 mln razy, umożliwiała ripowanie muzyki z teledysków publikowanych na YouTubie oraz wielu innych źródeł. Wystarczyło jednie podać link i już po chwili mieliśmy interesującą nas piosenkę.

Działalność niemieckiej witryny nie spodobała się jednak organizacjom reprezentującym przemysł muzyczny, takim jak IFPI oraz BVMI. W 2017 roku wytoczyły więc jej właścicielom proces, domagając się zamknięcia strony. Po długiej batalii, twórcy serwisu zgodzili się zawrzeć ugodę, która nie spodoba się dotychczasowym użytkownikom strony. W ramach porozumienia, witryna zakończy bowiem swą działalność.

Nie jest to pierwsza tego typu witryna, która musiała zniknąć z sieci. Podobny los spotkał także strony Newalbumreleases, Rnbxclusive ii Youtube2mp3, które pod koniec 2017 roku zmuszono pozwami do zakończenia działalności.

 Convert2MP3

Źródło: Twitter.com

You may also like...