Pierwszy telewizor OnePlus wkrótce trafi do sklepów

Firma OnePlus chce iść w ślady Xiaomi oraz Huawei i również planuje stworzyć telewizor. Jego rynkowa premiera powinna odbyć się już wkrótce.

Producenci smartfonów doskonale wiedzą, że sama oferta urządzeń mobilnych po pewnym czasie przestaje wystarczać. Dla zapewnienia odpowiedniego wzrostu firmy, trzeba poszerzać asortyment o kolejne produkty.

Xiaomi doskonale to rozumie i już od pewnego czasu oferuje m.in., także telewizory. Huawei również zapowiedziało niedawno swój pierwszy telewizor 8K, a teraz najwyraźniej w ich ślady pójdzie kolejny chiński producent.

Już w zeszłym roku pojawiły się wieści, że OnePlus zamierza wprowadzić do sprzedaży własny telewizor. Szczegółów technicznych sprzętu nie znamy, jednak wiemy już, że jego premiera nie jest zbyt odległa. Ishan Agarwal będący znanym źródłem przecieków twierdzi bowiem, że firma wkrótce wprowadzi produkt na rynek. Nie podał wprawdzie dokładnej daty, ale zaznaczył, że nie jest to odległa przyszłość.

Niestety nadal nie znamy żadnych konkretów dotyczących wyposażenia. Agarwal sugeruje jednak, że odbiornik może mieć matrycę OLED. To oznaczałoby doskonałą jakość obrazu, łącznie z głęboką czernią oraz nasyconymi kolorami.

Rynek sprzętu RTV opanowany jest przez duże koncerny, które mają na tym polu wieloletnie doświadczenie. OnePlus może więc mieć bardzo trudne zadanie przebicia się do klienta. Jeśli jednak jego sprzęt będzie miał równie dobry stosunek jakości do ceny co smartfony, może się to udać.

telewizor

Źródło: Twitter.com

You may also like...