Samsung oświetli nasze mieszkanie i ochroni przed włamywaczami

Samsung zaprezentował nowe produkty z serii SmartThings, przeznaczone dla inteligentnych domów. Są to kamera, żarówka oraz elektryczne gniazdko z funkcją sterowania sprzętem.

Każdy by chciał mieszkać w inteligentnym domu, w którym większość czynności wykonują za nas komputery. Do zgaszenia światła wcale nie trzeba wstawać z fotela, gdyż wystarczy komenda głosowa. Idealną temperaturę w pokoju ustawimy smartfonem, natomiast kamera monitoringu sama poinformuje o wykryciu intruza.

Taki sprzęt staje się coraz popularniejszy, a jego produkcją zajmują się najwięksi giganci rynku elektroniki użytkowej, tacy jak Samsung. Koreańska marka zaprezentowała właśnie nowe produkty z rodziny SmartThings, stworzone dla inteligentnego domu. Są to kamera monitoringu, żarówka, gniazdko elektryczne oraz sterujący całością hub.

Każdy z tych produktów jest w pełni inteligentny i zapewnia dużą funkcjonalność. Na przykład kamera SmartThings Cam, nagrywa obraz w rozdzielczości 1080p i ma 145 stopniowe pole widzenia. Dzięki wsparciu HDR na nagraniu widoczne jest więcej szczegółów, a dodatkowo obraz rejestrowany jest w nocy. Dwukierunkowy system audio nie tylko pozwala słyszeć co dzieje się w pomieszczeniu, ale też umożliwia rozmowę z intruzem.

Kamera potrafi odróżniać ludzi od zwierząt oraz przejeżdżających pojazdów. Ma też strefy aktywności, a więc możemy wykluczyć niektóre obszary pomieszczenia, a na innych skupić pełną uwagę. Użytkownik dostaje też za darmo 24-godziny przechowywania nagrań w chmurze, z obsługą do 4 kamer na konto. Kamera dostępna jest w cenie 89,99 dolarów.

Równie ciekawym produktem jest Wifi Smart Plug. To gniazdko elektryczne wyposażone w łączność bezprzewodową. Dzięki temu użytkownik za pomocą komendy głosowej może włączać/wyłączać podpięte do niego urządzenia. Gadżet kosztuje 17,99 dolarów.

SmartThings Smart Bulb to z kolei inteligentna żarówka, której pracą możemy sterować poprzez firmową aplikację. Żarówka posiada ściemniacz, a dzięki sensorom, może włączać się automatycznie gdy właściciel zjawi się w domu. Cena żarówki to 9,99 dolarów za sztukę.

Wszystkie produkty są już dostępne w oficjalnym sklepie marki.

SmartThings

Źródło: Samsung.com

You may also like...