Innos D6000: smartfon z dwiema bateriami

Chińscy producenci smartfonów potrafią czasem zaskoczyć innowacyjnością. Stworzony przez nich smartfon Innos D6000 dysponuje bowiem nie jedną, lecz dwoma wbudowanymi akumulatorami znacznie wydłużającymi czas działania sprzętu.

Nowoczesny smartfon wyposażony w duży ekran oraz wydajny procesor i jednostkę graficzną, wymaga bardzo częstego ładowania. Przy intensywnym użytkowaniu trzeba to robić minimum raz dziennie. Oczywiście istnieją banki energii oraz obudowy wyposażone w dodatkowe baterie, więc problem wyczerpania się urządzenia poza domem już praktycznie nie istnieje, ale mimo wszystko są to dodatkowe koszty dla posiadacza.

W najnowszym chińskim smartfonie Innos D6000 rozwiązano tę kwestię w nieco inny, a przy tym bardzo prosty sposób, mianowicie wyposażając go w dwie baterie o łącznej pojemności 6000 mAh. Wyjaśnię jednak, że urządzenie nie korzysta z nich równocześnie, lecz przełącza się na drugą po wyczerpaniu pierwszej. W obudowie znajdują się dwa akumulatory: jeden o pojemności 2480 mAh, zaś drugi 3520 mAh.

Taka konfiguracja według danych producenta wystarcza na około 3-5 dni intensywnego korzystania, a dzięki technologii DuoCharge, obie baterie ładowane są równocześnie. Co ciekawe mimo dwóch akumulatorów, całkowita grubość smartfona wynosi 11,9 mm co jest bardzo przyzwoitym wynikiem.

Jeśli natomiast chodzi o specyfikację techniczną, to mamy tu 5,2-calowy ekran Full HD chroniony szkłem Gorilla Glass 3, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 615 z jednostką graficzną Adreno 405, 3 GB RAM, 32 GB ROM, a także 16 Mpix kamerę z tyłu oraz 5 Mpix z przodu. Sprzęt pracuje na Androidzie 5.0 Lollipop i obsługuje dwie karty SIM, zaś z siecią łączy się poprzez standard 4G.

Innos D6000 do sprzedaży trafi już w czerwcu i kosztować będzie zaledwie 290 dolarów. Jeśli natomiast nie chcemy tyle wydawać, to producent oferuje także wersję Innos D6000m, wyposażoną w procesor MediaTeka i 2 GB RAM, za którą trzeba zapłacić jedyne 161 dolarów.

Źródło: Gizmochina.com

You may also like...