Instagram umożliwi pozbycie się problematycznych fanów

Instagram planuje wprowadzić narzędzie, pozwalające właścicielom publicznych profili usunąć natrętnych fanów. Nowa opcja jest obecnie poddawana testom.

Instagram w ostatnim czasie z portalu społecznościowego dla zwykłych ludzi, stał się miejscem promocji różnego rodzaju marek. Niestety, w internecie pełno jest ludzi, którzy za swój cel obierają sobie uprzykrzanie życia innym i publiczne profile często mają problem z ludźmi, którzy ich atakują. Oczywiście można ich blokować, ale użytkownik prędzej czy później się o tym dowie, co często prowadzi do eskalacji konfliktu. Portal pracuje nad nową funkcją, pozwalającą ich usunąć z followersów w bardziej dyskretny sposób.

Prywatne profile już od dawna mają opcję usunięcia niepożądanych osób z listy fanów, a w niedalekiej przyszłości z takiej funkcji będą mogli skorzystać również właściciele publicznych profili. Firma potwierdziła, że faktycznie pracuje nad tego typu opcją i aktualnie poddaje ją testom. Dzięki temu, gdy natręt zostanie zablokowany, nie będzie o tym fakcie powiadomiony. Nadal będzie mógł widzieć nasz profil, ale nie będzie mógł już komentować wpisów. Pozwoli to uniknąć dramatu, który często pojawia się, gdy osoba zostanie wykluczona z grona fanów swego idola.

Skala testów nie jest na razie znana, wiemy jedynie tyle, ze ogranicza się chwilowo tylko do platformy Android. Firma nie ujawnia na razie kiedy nowa opcja zostanie udostępniona użytkownikom portalu.

Instagram

Źródło: Theverge.com

You may also like...