Instagram podnosi poziom zabezpieczeń kont

Instagram wprowadza nowy system zabezpieczenia kont użytkowników. Portal zaczął wspierać aplikacje do dwuskładnikowego systemu weryfikacji tożsamości.

Dwuskładnikowe systemy weryfikacji użytkownika, są obecne w wielu internetowych usługach, w tym także w portalach społecznościowych,. Hasło jest wówczas wspierane dodatkowym kodem wysyłanym SMS’em.

Niestety nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie z punktu widzenia użytkownika. W podróży możemy bowiem używać innej karty SIM, co uniemożliwi nam dostęp do usług. A jakby tego było mało, system nie jest już tak bezpieczny. Jest bowiem coraz więcej malware, które mogą przejmować wiadomości tekstowe. Wiele serwisów przechodzi więc albo na klucze sprzętowe, albo zewnętrzne aplikacje generujące jednorazowe kody.

To drugie rozwiązanie wprowadza u siebie Instagram. Znany portal zaczął właśnie wspieranie zewnętrznych aplikacji obsługujących dwuskładnikowe systemy autoryzacji. To znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie od SMS’ów, gdyż przejęcie takiego kodu jest znacznie trudniejsze.

Na rynku jest dostępnych wiele tego typu aplikacji. Najpopularniejszą z nich jest Google Authenticator, ale inne takie jak Authy lub LastPass Authenticator.

Instagram

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...