Inteligentna kurtka Google wkrótce w sprzedaży

W przyszłym tygodniu pojawi się w sklepach Commuter Trucker Jacket. Jest to inteligentna kurtka jeansowa opracowana przez Google oraz firmę Levi’s, która współpracuje ze smartfonami.

W zeszłym roku Google zaprezentowało prototyp jeansowej kurtki, opracowanej wspólnie z marką Levi’s. Nie jest to jednak zwykłą kurtka, lecz jej inteligentna wersja, wyposażona w nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Wspomniany produkt, już w przyszłą środę pojawi się w sklepach i będzie go można kupić w cenie 350 dolarów. W materiał, z którego uszyto kurtkę, wpleciono specjalne włókna czułe na dotyk. Dzięki modułowi bezprzewodowej łączności, komunikującemu się ze smartfonem oraz wbudowanej baterii, użytkownik będzie mógł poprzez kontrolować funkcje telefonu.

kurtka

Dedykowana aplikacja na Androida oraz iOS, pozwala zaprogramować funkcję określonych gestów, które mogą np. służyć do odtwarzania muzyki, odbierania połączeń, wskazań nawigacji itp. Kurtka ma także technologię haptyczną, więc nadejście nowej wiadomości lub przychodzące połączenie zostanie oznajmione lekką wibracją mankietów.

Oczywiście elektronika odpowiadająca za działanie produktu, jest wyjmowana, więc kurtkę można swobodnie prać. Więcej informacji na temat kurtki uzyskacie na stronie producenta.

kurtka

Źródło: Engadget.com

You may also like...