Netflix wprowadza funkcję losowego odtwarzania filmów

Zgodnie z obietnicą, Netflix udostępnił dla telewizorów funkcję Play Something. Testowana od zeszłego roku opcja umożliwia losowe odtwarzanie dostępnych w serwisie treści.

Netflix oferuje swym subskrybentom ogromną liczbę filmów i seriali, co stanowi równocześnie zaletę i wadę. Zaletą jest oczywiście duży wybór dostępnych treści, ale jest to jednocześnie wada. Ciężko bowiem wybrać jakąś produkcję na wieczorny seans. Tymczasem oferowane przez platformę algorytmy sugerujące filmy mogące nam się spodobać, nie zawsze są użyteczne i oferują treści zgodne z naszymi preferencjami.

Jakiś czas temu serwis zapowiedział więc funkcję losowego odtwarzania, która mogłaby ten problem rozwiązać. Funkcja nazywa się Play Something i od zeszłego roku przechodziła intensywne testy. Teraz każdy użytkownik streamingowej platformy może już z niej korzystać.

Opcję na razie udostępniono tylko telewizorom, ale już niedługo pojawi się także na urządzeniach mobilnych. Gdy uruchomimy aplikację Netflixa, naszym oczom ukaże się nowy przycisk Play Something zlokalizowany poniżej obrazka profilowego. Znajdziemy go również w dziesiątym wierszu na stronie głównej lub w menu nawigacyjnym po lewej stronie.

Skorzystanie z przycisku rozpocznie odtwarzanie losowo wybranych dla nas filmów. Może to być coś nowego, produkcja którą już oglądaliśmy lub propozycja z naszej listy. Może to być również film lub serial, które jakiś czas temu zaczęliśmy oglądać lecz nigdy go nie skończyliśmy. Jeśli propozycja nam się nie spodoba, możemy przeskoczyć do kolejnej, Albo opuścić opcję i przejść do regularnego menu.

Na razie Play Something dopiero się pojawiło, więc trudno stwierdzić na ile będzie przydatna subskrybentom platformy. Czas pokaże czy był to dobry pomysł.

Netflix

Źródło

You may also like...