Aktualizacja słuchawek Galaxy Buds Pro wprowadza obsługę gestów

Samsung udostępnił aktualizację oprogramowania bezprzewodowych słuchawek Galaxy Buds Pro. Wprowadza ona funkcję umożliwiającą obsługę za pomocą gestów.

Słuchawki bezprzewodowe otrzymują coraz więcej funkcji, jednak sterowanie nimi bez smartfona nie należy do najłatwiejszych. Niewielkie rozmiary słuchawek sprawiają, że producentom ciężko jest umieścić w ich obudowach przyciski umożliwiające kontrolowanie muzyki czy też korzystanie z asystenta.

Wielu z nich decyduje się więc na sterowanie za pomocą gestów, umieszczając w obudowach sprzętu sensory dotykowe. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze i znacznie podnosi ich funkcjonalność. Wystarczy jedynie wykonać określony gest, aby w łatwy sposób zmienić głośność, odebrać przychodzące połączenie lub skorzystać z pomocy głosowego asystenta.

Z takiej opcji możemy teraz korzystać również w słuchawkach Galaxy Buds Pro, gdyż producent dodał ją za pomocą najnowszej aktualizacji oprogramowania. Użytkownik za pomocą gestów może więc kontrolować głośność, a także wykonywać inne zadania.

Aktualizacja oprócz dodania gestów poprawiła też funkcjonowanie systemu ANC, gdy użytkownik porusza się lub rozmawia. Warto więc zainstalować ją w posiadanych słuchawkach.

 Galaxy Buds Pro

Źródło

You may also like...