Inteligentna śmietniczka Xiaomi pomaga wyrzucić śmieci

Firma Xiaomi opracowała kolejny sprzęt AGD. Tym razem jest to inteligentna śmietniczka, która nie tylko sama się otwiera, ale też sama zapakuje worek ze śmieciami.

Xiaomi zaczynało swą działalność od smartfonow, lecz producent bardzo szybko poszerzył swą ofertę o sprzęt AGD. Chiński koncern ma już w swej ofercie oczyszczacze powietrza, wagi łazienkowe, a także wiele innych produktów. Jego najnowsze dzieło także spodoba się gadżeciarzom, gdyż jest to inteligentna śmietniczka.

Inżynierowie Xiaomi pracowali nowoczesną wersję kosza na śmieci, do którego wrzucamy wszystkie odpadki. Ten model nie jest jednak plastikowym pojemnikiem, lecz technologicznie zaawansowanym gadżetem, który posiada wiele funkcji. Przede wszystkim sam otwiera klapę dzięki wbudowanemu czujnikowi zbliżeniowemu wykrywającemu zbliżającą się dłoń.

Wyposażono go także w szczelną pokrywę zapobiegającą ulatnianiu się brzydkich zapachów, ale najciekawszym elementem jest system pomagający w wymianie worków. Gdy obecny worek się zapełni, urządzenie samodzielnie wyciągnie górną część plastikowego worka, by łatwiej było go wyjąć.

Inteligentna śmietniczka kosztuje 199 juanów, czyli w przeliczeniu około 120 zł.

Inteligentna śmietniczka

Źródło: Youpin.mi.com

You may also like...