Tesla Motors ma nowy rodzaj baterii do aut elektrycznych

Samochody elektryczne jeszcze długo nie będą mieć przed sobą żadnej przyszłości, przynajmniej dopóki nie pozwolą bez przeszkód dojechać do innego miasta i stamtąd wrócić. Być może umożliwi to wynalazek Tesla Motors.

Należąca do założyciela PayPala firma Tesla Motors, opatentowała właśnie nowy rodzaj baterii. Według zapewnień producenta, akumulator umożliwi autu przejechanie na jednym ładowaniu nawet 640 kilometrów. Jeśli to prawda, byłoby to sporym przełomem w porównaniu do obecnych modeli, których zasięg rzadko przekracza 100 km.

Nowa bateria jest połączeniem litowo-ionowych akumulatorów oraz pakietu baterii metalowo-powietrznej. Technologia baterii metalowo-powietrznej, wykorzystuje tlen w charakterze elektrody i w rezultacie tej zmiany, ładuje się znacznie szybciej. Aczkolwiek w przypadku częstego ładowania, znacznie zmniejsza się jej żywotność. Dlatego taki akumulator byłby traktowany wyłącznie jako zapasowy, używany w momencie wyczerpania baterii litowo-ionowej.

Czy nowa technologia cokolwiek zmieni w autach elektrycznych? Raczej wątpliwe, ale Tesla ma też kilka innych pomysłów, m.in. stworzenie sieci wymiany baterii, która w ciągu niecałych 2 minut, za odpowiednią opłatą umożliwiłaby wymianę wyczerpanego akumulatora na świeżo naładowany.

Tesla Motors

Źródło: Cleantechnica.com

You may also like...