Inteligentne gniazdko Xiaomi ułatwi sterowanie klimatyzacją

Xiaomi zaprezentowało inteligentne gniazdko MIJIA Air Conditioning Companion Pro. To gadżet stworzony do obsługi klimatyzacji i wyposażony w szereg przydatnych funkcji.

Klimatyzacja to niezwykle przydatny sprzęt, który w gorące letnie dni zapewni nam przyjemny chłód. Niestety wiele starszych modeli nie posiada inteligentnych funkcji, więc sterowanie ich pracą odbywa się wyłącznie ręcznie, co nie jest najwygodniejsze.

Nie jest to bynajmniej dobre rozwiązanie, gdyż możemy zapomnieć o wielu nowoczesnych funkcjach, jak dostosowanie chłodzenia to temperatury otoczenia. Możemy też zapomnieć o schłodzeniu mieszkania tuż przed naszym powrotem z pracy, dzięki czemu klimatyzator nie musi pracować cały czas i zużywać energii.

Xiaomi potrafi jednak rozwiązać tego typu problemy za pomocą opracowywanych przez swych inżynierów nowinek technologicznych. Jedną z ostatnich jest inteligentne gniazdko MIJIA Air Conditioning Companion Pro będące następcą Air Conditioning Companion 2. Oferuje ono wszystkie funkcje swego poprzednika, a także szereg zupełnie nowych.

To sprzęt podobny w działaniu do MIJIA Smart Socket, lecz stworzony konkretnie do współpracy z klimatyzatorami. Funkcjonuje jako zdalne ich sterowanie umożliwiając włączenie urządzenia, jak również regulację temperatury.

Oferuje też głosowe sterowanie za pomocą asystenta XiaoAI oraz inteligentną regulacje temperatury podczas snu. Dostarcza ponadto dokładne statystyki zużycia energii przez klimatyzator. Produkt dysponuje również odbiornikiem podczerwieni dla pilotów, a także wbudowaną bramką Bluetooth. Ma również przejściówkę 10A, a więc po podłączeniu klimatyzatora mamy nadal wolne gniazdko dla innego urządzenia.

Oczywiście MIJIA Air Conditioning Companion Pro może nam służyć także do innych zadań. Wykorzystując wspomniany odbiornik podczerwieni, możemy też kontrolować takie domowe urządzenia jak projektory, telewizory, wiatraki, inteligentne żaluzje itp. Odbiornik obsługuje bowiem ponad 6000 urządzeń najpopularniejszych marek obecnych na rynku.

inteligentne gniazdko

Gadżet wyceniono na 129 juanów, co w przeliczeniu daje około 75 zł. Na razie nie wiemy jednak kiedy pojawi się w sprzedaży.

Źródło

You may also like...