Odyssey – nowe gogle VR Samsunga

Koreański Samsung ma w swej ofercie gogle VR, które nazywają się po prostu Gear VR. Firma pracuje jednak nad zupełnie nowym tego typu urządzeniem, które funkcjonować ma samodzielnie.

Wiele firm posiada w swej ofercie gogle VR, a kilka kolejnych przygotowuje się do wprowadzenia ich na rynek. Należy do nich również Samsung, który ma sprzęt o nazwie Gear VR.Jego wadą jednak to, że wymaga do działania smartfona i to konkretnego modelu, który pełni funkcję wyświetlaczy oraz jednostki obliczeniowej. To nie jest zbyt funkcjonalne rozwiązanie, dlatego Samsung pracuje nad nowym modelem gogli, które będą całkowicie samodzielne i nie potrzebują już do działania dodatkowego sprzętu.

Nowy produkt nazywa się Odyssey, a wiemy to z rejestracji nowego znaku handlowego dokonanego przez Samsunga, który widoczny jest poniżej. Wniosek o jego rejestrację opisuje zestaw do rzeczywistości wirtualnej współpracujący z odpowiednim oprogramowaniem. I na razie to wszystkie szczegóły na jego temat.

Większość gogli dostępnych na rynku wymaga do działania komputera lub konsoli. Jeśli więc Samsung stworzy produkt w pełni samodzielny, a przy tym odpowiednio wydajny, to zyska przewagę nad rywalami.

Źródło: Galaxyclub.nlYou may also like...