Wsteczna kompatybilność PlayStation 5 kończy się na PS4

Wsteczna kompatybilność konsoli PlayStation 5 nie obejmuje gier z PS3. Nie zagracie więc w ulubione tytuły pochodzące z tego nadal popularnego sprzętu.

Pojawienie się nowej generacji konsol do gier zawsze rodzi pytania dotyczące wstecznej kompatybilności sprzętu. Wielu użytkowników przywiązało się bowiem do starszych gier i chciałoby także móc bawić się nimi również na nowym urządzeniem.

Microsoft jasno postawił sprawę wstecznej kompatybilności zapewniając, że na Xbox Series X uruchomimy wszystkie tytuły z Xboxa One. W przypadku nowej konsoli Sony nie było to dotychczas tak oczywiste. Firma przebąkiwała bowiem, że wiele gier z PS4 będzie grywalnych na nowym sprzęcie, ale bez podawania konkretów.

Teraz jednak sytuacja się zmieniła, gdyż szef Sony Interactive Entertainment wyjaśnił wszystko w najnowszym wywiadzie dla magazynu Famitsu. Powiedział w nim, że na nowej konsoli na pewno uruchomimy 99 procent gier z PS4. Niestety na tym się kompatybilność sprzętu kończy, gdyż nie będą na nim działać żadne tytuły z PS1, PS2 oraz PS3. Uczyniono tak dlatego, ponieważ firma chce w pełni wykorzystać możliwości kontrolera DualSense oraz szybkiego dysku SSD.

Ta decyzja Sony na pewno rozczaruje wielu fanów, którzy posiadają bogatą bibliotekę gier obejmującą wiele generacji sprzętu. Kupując PlayStation 5 będą więc mogli jedynie schować je do szuflady., gdyż więcej ich nie uruchomią.

PlayStation 5

Źródło

You may also like...