Tegoroczny iMac ma problemy z obrazem

Tegoroczny iMac sprawia swym użytkownikom problemy. Komputer wyposażony w grafikę AMD Radeon Pro 5700 X, ma kłopot z poprawnym wyświetlaniem obrazu.

Stosunkowo niedawno na rynku pojawił się nowy 27-calowy iMac, który prawdopodobnie będzie ostatnim komputerem z tej serii posiadającym procesor Intela. Maszyna wyposażona w ulepszoną kamerę internetową oferuje dużą wydajność, ale niestety sprawia też problemy techniczne.

Jej posiadacze donoszą bowiem o występowaniu problemów z poprawnym wyświetlaniem obrazu, dotyczącym głównie modelu z grafiką AMD Radeon Pro 5700 X. Według użytkowników, od czasu do czasu na ekranie pojawiają się migające białe linie, co widać na poniższym wideo. Problem wprawdzie nie utrudnia korzystania ze sprzętu, ale może być dla użytkowników uciążliwy.

Przyczyna usterki pozostaje na tę chwilę nieznana, więc trudno powiedzieć czy powoduje ją błąd w oprogramowaniu czy też uszkodzenie samego sprzętu. Niewykluczone, że aktualizacja sterowników karty graficznej może rozwiązać ten problem, ale nie jest to pewne.

Tymczasem na razie można sobie z nim poradzić używając skalowanej rozdzielczości zamiast domyślnej. Jest to jednak rozwiązanie wyłącznie tymczasowe.

iMac

Źródło

You may also like...