Inteligentny ciśnieniomierz Xiaomi pomoże dbać o zdrowie

Xiaomi Mijia Intelligent Electronic Blood Pressure Monitor to najnowszy gadżet chińskiego koncernu. Inteligentny ciśnieniomierz współpracuje ze smartfonem, umożliwiając śledzenie odczytów całej rodziny.

Coraz więcej osób ma nadciśnienie, więc powinny regularnie monitorować pracę swego serca, aby uniknąć problemów. Xiaomi chce w tym pomóc, dlatego pokazało właśnie inteligentny ciśnieniomierz Xiaomi Mijia Intelligent Electronic Blood Pressure Monitor.

Urządzenie wyposażone w mankiet umożliwia znacznie wygodniejszy pomiar ciśnienia, oferując przy tym kilka ciekawych funkcji. Zamontowano w nim 3,7-calowy podświetlany wyświetlacz, który prezentuje wskazania dużą i czytelną czcionką widoczną nawet dla osób ze słabym wzrokiem. Oczywiście nie musimy na nim polegać, gdyż sprzęty jest inteligentny i współpracuje z głosowym asystentem Xiao AI. Dzięki temu użytkownik może poprosić od odczytanie wskazań na głos.

To jeszcze nie wszystko, gdyż gadżet współpracuje również z aplikacją Xiaomi. Nie tylko daje to wgląd w wyniki wszystkich członków rodziny, ale też pozwala sprawdzić poziom naładowania sprzętu. Producent deklaruje, że w przypadku wykonywania dwóch pomiarów dziennie, bateria ładowana za pomocą portu USB-C wystarczy na około 90 dni pracy.

Urządzenie potrafi również poinformować użytkownika, gdy poruszy się w trakcie pomiaru oraz ostrzeże o zbyt luźnym mankiecie, co mogłoby zafałszować wynik. Powiadomi go również w przypadku wykrycia nieregularnego tętna.

ciśnieniomierz
Źródło: Xiaomi

Inteligentny ciśnieniomierz Xiaomi Mijia Intelligent Electronic Blood Pressure Monitor dostępny jest na crowfundingowej platformie Xiaomi Youpin. Do jutra obowiązuje promocja, w ramach której kosztuje tylko 199 juanów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę 129 zł. Po tym czasie za gadżet trzeba będzie zapłacić 269 juanów, czyli 174 zł. Na razie oferowany jest tylko w Chinach i nie wiadomo kiedy producent wprowadzi go także na zachodnie rynki.

ciśnieniomierz
Źródło: Xiaomi

Gdybyście jednak poszukiwali ciśnieniomierza mankietowego, to możecie sprawdzić ich ceny w polskich sklepach na tej stronie. #reklama

You may also like...