Inteligentne rozwiązania w nowym systemie alarmowym od Netamo

Firma Netamo wprowadza do sprzedaży inteligentny system alarmowy. Jego zadaniem jest odstraszenie włamywacza za pomocą specjalnie przygotowanych dźwięków.

Zwykle systemy alarmowe nie wystarczają już do ochrony naszych domów i mieszkań przed włamywaczami. Ich producenci muszą stosować coraz wymyślniejsze rozwiązania podnoszące skuteczność działania tego typu urządzeń. Są to inteligentne sensory oraz kamery wspomagane sztuczną inteligencją. Pozwalają nie tylko rejestrować ruch, ale również rozpoznawać twarze osób znajdujących się w domu. Gdy nie rozpoznają więc domownika, wszczynają alarm.

Netamo również podaża w kierunku nowoczesnych rozwiązań i właśnie zaprezentowała najnowszy domowy system alarmowy. Urządzenie zwiększa bezpieczeństwo posesji dzięki głośnej syrenie oraz funkcji odtwarzania dźwięków odstraszających włamywaczy.

system alarmowy odstraszy włamywaczy

Produkt współpracuje z kamerą oraz czujnikami okien i drzwi producenta, które razem tworzą kompletny system bezpieczeństwa. Gdy kamera dostrzeże intruza lub czujniki wykryją ruch, urządzenie uruchomi donośną, odstraszającą syrenę o głośności 110 decybeli. Właściciel alarmu otrzyma również natychmiastowe powiadomienie i nagranie ze zdarzenia na swojego smartfona. Dzięki temu będzie mógł szybko zawiadomić policję, będąc z dala od domu.

Produkt posiada też funkcję odtwarzania dźwięków imitujących obecność domowników. W ten sposób włamywacz przygotowujący się do kradzieży będzie miał wrażenie, że w domu cały czas kgtoś przebywa. Przykładowe dźwięki dostępne w alarmie to szum odkurzacza, płacz dziecka oraz szczekanie psa.

Atutem systemu jest prosta instalacja. Urządzenie może być zasilane zarówno bateriami, jak i poprzez podpięcie do gniazdka. Użytkownik ma więc dużą swobodę w wybraniu miejsca na alarm. Można go przymocować zarówno do ściany czy też sufitu, jak i postawić na półce lub meblach.

Konfiguracji także nie sprawia dużego problemu, gdyż służy do tego firmowa aplikacja Netatmo Security. Możemy w niej wybrać, jakie konkretne zdarzenia wykryte przez kamerę lub czujniki mają wyzwalać alarm. Urządzenie można także skonfigurować tak, by aktywowało się, gdy wszyscy mieszkańcy wyjdą z domu i dezaktywowało, gdy kamera wykryje powrót znanej osoby.

Inteligentny Alarm Domowy działa wyłącznie w połączeniu z Inteligentną Kamerą Domową Netatmo. Jeden alarm można sparować z jedną kamerą.

Cena Inteligentnego Alarmu Domowego w sklepie netatmo.com wynosi 349,99 zł. Aplikacja Netatmo Security jest dostępna za darmo i działa na urządzeniach z systemem iOS 10 i nowszym oraz Android 5.0 i nowszym. Aplikację można również uruchomić na PC z systemem Windows oraz na komputerach Mac.

system alarmowy

Źródło

You may also like...