iOS 10 zadebiutuje 13 września

Podczas wczorajszej konferencji Apple zaprezentowało nie tylko nowe iPhone’y, ale też potwierdziło datę premiery iOS 10, najnowszej wersji swej mobilnej platformy. System operacyjny zadebiutuje już 13 września.

Za kilka dni użytkownicy smartfonów i tabletów firmy Apple, będą mogli zainstalować na nich najnowszą wersję systemu operacyjnego iOS 10. Platforma została już pokazana podczas Worldwide Developer Conference 2016, lecz wczoraj ujawniono oficjalną datę jej premiery.Kolejna wersja systemu iOS posiada wiele usprawnień i nowych funkcji. Dotyczą one m.in. cyfrowego asystenta Siri, który obecnie jest znacznie potężniejszym narzędziem co oznacza większą użyteczność. Narzędzie może obecnie wyszukiwać zdjęcia, a także dokonywać transkrypcji na tekst, nagrań znajdujących się w skrzynce głosowej.

Jest także otwarta na firmy trzecie, więc może współpracować z zewnętrznymi aplikacjami. Apple wzbogaciło też system o wiele nowych widgetów, powiadomień, aplikacji, a także wprowadziło zmiany do interfejsu użytkownika.

iOS 10 zadebiutuje 13 września i będzie go można zainstalować od iPhone’a 5 w górę, na iPodzie Touch 6 generacji, od iPada Mini 2 w górę, 4 generacji iPada oraz iPadzie Air i iPadzie Pro. iPhone’y 7 oraz 7 Plus będą już standardowo posiadać ten system.

Źródło: Phonearena.comYou may also like...