Samsung zrobił gwiazdkowy prezent posiadaczom Galaxy S9 udostępniając Androida 9.0 Pie

Posiadacze Galaxy S9/S9+ z pewnością ucieszyli się z gwiazdkowego prezentu od Samsunga. Producent udostępnił im wczoraj pełną wersję Androida 9.0 Pie, znacznie wcześniej niż zapowiadano.

Od kilku tygodni Samsung pracował nad Androidem 9.0 Pie dla swego ostatniego flagowca Galaxy S9/S9+. Kilka udostępnionych wersji beta sugerowało jednak, że premiera pełnej wersji aktualizacji odbędzie się dopiero w przyszłym roku. Tak przynajmniej obiecał koreański koncern. Producent zrobił jednak wszystkim użytkownikom tego modelu prezent gwiazdkowy i udostępnił ją już teraz. Aktualizacja dostępna jest już na rynku europejskim.

Oprogramowanie o numerach G960FXXU2CRLI i G965FXXU2CRLI jest całkiem obszerne, gdyż waży aż 1,7 GB, a więc będzie sporo pobierania. Dodam jednak, że aktualizacja jest tak duża, ponieważ zawiera dodatkowo grudniową poprawkę bezpieczeństwa ze wszystkimi niezbędnymi łatkami. Jeżeli jednak jesteście jednym z beta testerów i macie już zainstalowaną w telefonie betę, to do pobrania jest tylko 158 MB.

Na razie aktualizację możemy jednak pobrać tylko w niektórych krajach. Jest dostępna m.in.. w Niemczech orz Holandii. Światowa jej premiera odbędzie się bowiem dopiero w styczniu przyszłego roku. Wówczas nowego Androida dostaną także użytkownicy Galaxy Note 9.

Pamiętajcie też, by w przypadku pobierania pełnej wersji, zrobić to przez WiFi, o ile nie posiadacie nielimitowanego internetu. Nie można też zapomnieć naładowaniu baterii do pełna.

Galaxy S9

Źródło: Phonearena.com

You may also like...