iOS 11 spowalnia działanie aplikacji

Najnowszy system operacyjny Apple sprawia coraz więcej kłopotów. Użytkownicy iOS 11 narzekają na spowolnienie działania aplikacji mobilnych.

iOS 11 był przez miliony posiadaczy sprzętu Apple, bardzo oczekiwaną aktualizacją. I choć nie jest to może rewolucja, to oferuje kilka przydatnych funkcji. Niestety posiada też parę wad, które mogą irytować użytkowników.

Pisałem już wcześniej, że iOS 11 szybciej wyczerpuje baterię, a także, że zablokował grę Flappy Bird, co wielu użytkowników zasmuciło.

Teraz pojawił się problem z wydajnością aplikacji. Na stronie Reddit pojawił się wątek, w którym użytkownicy smartfonów Apple twierdzą, że po instalacji aktualizacji, aplikacje zaczęły działać znacznie wolniej. Jeden z użytkowników twierdzi, że zainstalowane programy otwierają się dużo dłużej niż dotychczas. Można by sądzić, że to dlatego iż zainstalował system na starszym sprzęcie. Ale tak nie jest, gdyż właściciele iPhona 7 i 7 Plus także się na to skarżą. Nie jest to więc raczej problem sprzętowy, lecz związany z oprogramowaniem.

Na forum można znaleźć wpis użytkownika, który twierdzi, że większość aplikacji otwiera się znacznie dłużej, czasem nawet przez minutę. Ale też potrafią się zawieszać w trakcie pracy.

Oczywiście nie wszystkich użytkowników dotyka ten problem, ale jest on dość częsty. Apple będzie więc musiało przyspieszyć pracę nad nową aktualizacją systemową.

iOS 11

Źródło: Reddit.com

You may also like...