iOS 13.2 blokuje powrót do poprzednich wersji systemu

Jeśli zainstalowaliście już iOS 13.2, to nie będziecie w stanie powrócić do poprzednich wersji systemu. Apple zakończyło bowiem podpisywanie iOS 13.1.2 oraz iOS 13.1.3.

Aktualizacje mobilnych systemów operacyjnych mają to do siebie, że nie zawsze się udają. Producenci czasem przeoczą jakiś błąd, który daje o sobie znać dopiero po instalacji poprawki. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem byłoby powrócić do poprzedniej wersji oprogramowania, lecz nie zawsze jest to możliwe.

Na pewno nie będzie to możliwe w przypadku sprzętu Apple, na którym zainstalowaliśmy już aktualizację iOS 13.2. Wypuszczona niedawno poprawka również nie ustrzegła się problemów. Producent musiał ją na jakiś czas wstrzymać, gdyż brickowała głośniki Apple HomePod.

Wszystko wróciło już do normy, ale jeśli mamy już na swym sprzęcie tę wersję oprogramowania, to nie możemy cofnąć aktualizacji do poprzedniej. Apple przestało już cyfrowo podpisywać wcześniejsze wersje, czyli iOS 13.1.2 oraz iOS 13.1.3. Powrót do nich jest więc niemożliwy.

Nie powinno to być jednak problemem, gdyż aktualizacja wprowadza kilka korzystnych zmian. Odblokowuje m.in., w aparatach funkcję Deep Fusion, dostępną dla modeli iPhone 11 i 11 Pro. Wykorzystuje ona neuronowy silnik w procesorze A13, do zwiększenia ilości szczegółów, nasycenia kolorów oraz usunięcia szumów ze zdjęć. Pojawiło się też sporo nowych emoji oraz wsparcie dla nowych słuchawek AirPods Pro.

iOS 13.2

Źródło

You may also like...