iOS 13.2 wprowadzi lepszą kontrolę ustawień prywatności Siri

Apple stara się zatrzeć złe wrażenie po ujawnieniu, iż nagrania rejestrowane przez Siri słuchali obcy ludzie. W iOS 13.2 pojawią się więc nowe opcje ustawień prywatności.

Parę miesięcy temu ujawniono, że nagrania rejestrowane przez asystenta Siri, były słuchane przez zewnętrznych podwykonawców koncernu Apple. Sprawa odbiła się bardzo szerokim echem w światowych mediach i wywołała falę krytyki. Koncern twierdził wprawdzie, że działania te miały na celu wyłącznie usprawnienia działania cyfrowego pomocnika. Ludzie jednak uważali, że było to naruszenie ich prywatności. Tym bardziej że, każdego dnia słuchano ponad 1000 nagrań.

Firma z Cupertino szybko zakończyła ten program, a teraz planuje wprowadzenie nowych funkcji zapewniających lepszą ochronę prywatności. Ich obecność odkryto w drugiej becie aktualizacji iOS 13.2. Dzięki temu użytkownik będzie mógł samodzielnie wybrać, czy Siri może nagrywać próbki audio jego rozmów lub też wyłączyć tę opcję. Firma zapewnia równocześnie, że nagrań będą słuchali wyłącznie etatowi pracownicy, nie zaś zewnętrzni podwykonawcy.

Poza tym Apple nadal będzie używało komputerowo generowanej transkrypcji audio na tekst. Koncern deklaruje jednak, że nie będą tam zawarte żadne informacje mogące zidentyfikować użytkownika. Natomiast proces oceny ma opierać się wyłącznie na samym tekście, nie zaś na oryginalnym nagraniu audio.

Z nowych opcji będzie można korzystać, gdy aktualizacja iOS 13.2 trafi już do użytkowników.

Siri

Źródło

You may also like...