Google Maps wprowadza funkcję przewodnika dla niewidomych i niedowidzących

Popularna aplikacja Google Maps otrzymała nową funkcję adresowaną do osób niewidomych oraz niedowidzących. Oferuje im bardzo szczegółowe wskazówki dotyczące wybranej trasy.

Osoby niewidome lub niedowidzące od teraz mogą znacznie wygodniej korzystać z popularnej aplikacji nawigacyjnej Google Maps. Amerykański koncern wzbogacił ją o zupełnie nową funkcję adresowaną do użytkowników mających problemy ze wzrokiem. Dostarcza bowiem bardzo szczegółowe wskazówki głosowe, opisujące wybraną trasę.

Nowa funkcja jest czymś w rodzaju wirtualnego przewodnika, pomagającego osobom niedowidzącym pokonać wybraną przez nich drogę. Dzięki temu będą mogli znacznie łatwiej samodzielnie przemieszczać się po nieznanych im wcześniej miejscach, takich jak park, sklep, czy inne lokacje. Funkcja dostarcza wskazówki głosowe opisujące trasę, informujące czy użytkownik z niej nie zboczył itp. Ostrzega też gdy skrzyżowanie znajdujące się na trasie jest szczególnie duże i trzeba przejść po zebrze całkiem sporą odległość.

Nowa funkcja Google Maps jest dostępna na Androida oraz iOS, lecz na razie można z niej korzystać tylko w USA oraz Japonii. Koncern zapewnia jednak, że niebawem funkcja będzie obsługiwać kolejne kraje oraz wzbogaci się o wsparcie dla nowych języków.

Nie jest to pierwsza funkcja tej aplikacji ułatwiająca piesze podróże. Niedawno narzędzie otrzymało też nowe opcje ułatwiające korzystanie z publicznego transportu.

Google Maps

Źródło

You may also like...