iOS 14.4 i watchOS 7.3 dostarczają nowe funkcje

Apple udostępniło właśnie najnowsze aktualizacje smartfonów i smartwatchy – iOS 14.4 i watchOS 7.3. Dostarczają wiele nowych funkcji oraz poprawek bezpieczeństwa.

Użytkownicy sprzętu Apple mogą już pobierać na swe urządzenia najnowsze aktualizacje oprogramowania. Amerykański koncern wypuścił bowiem iOS 14.4 dla smartfonów z rodziny iPhone oraz watchOS 7.3, przeznaczone dla jego smartwatchy. Aktualizacje przynoszą nie tylko poprawki bezpieczeństwa, ale również kilka nowych funkcji podnoszących komfort korzystania ze sprzętu.

iOS 14.4 dodaje nową funkcję klasyfikacji urządzeń Bluetooth, dostępną w ustawieniach systemu. Dzięki temu użytkownik może z łatwością określić które z podpiętych urządzeń są np., słuchawkami, a które innym sprzętem, takim jak głośniki. Kolejną nowością, jest rozpoznawanie kodów QR o znacznie mniejszych rozmiarach.

Aktualizacja dostarcza również poprawki różnego rodzaju błędów. W przypadku modelu iPhone 12 Pro, likwiduje więc problem z artefaktami pojawiającymi się na zdjęciach HDR. Naprawia również błąd powodujący przełączenie się klawiatury w Messages na zupełnie inny język. Dodatkowo ponadto likwiduje problem z opóźnieniem pojawiania się znaków podczas pisania na standardowej klawiaturze. Oprócz tego aktualizacja załatała trzy poważne luki bezpieczeństa.

Apple dostarczyło również dość dziwne usprawnienie powiadomień dotyczących aparatu smartfona. Jeśli urządzenie wykryje, że zainstalowany w nim aparat nie jest oryginalnym podzespołem koncernu, wówczas powiadomi o tym użytkownika. Dla zwykłego konsumenta nie jest to zbyt przydatna funkcja, jednak może być użyteczna w przypadku pracowników rządowych. Chodzi głównie o ludzi mających dostęp do tajnych informacji, w przypadku których takie powiadomienie mogłoby ostrzegać o próbie szpiegostwa.

W watchOS 7.3 zmian jest nieco mniej, ale tu również pojawi się kilka nowych rzeczy. Jedną z nich jest nowa tarczka Unity, dla której inspiracją są kolory flagi panafrykańskiej. Dodano także nową funkcję Time to Walk, adresowaną do subskrybentów Apple Fitness. Opcja umila użytkownikowi ćwiczenia, serwując mu inspirujące historyjki. Dodatkowo aktualizacja likwiduje problem z dostępem do centrum powiadomień oraz sterowania.

iOS 14.4

Źródło

You may also like...