iOS 14 da większą swobodę w dopasowaniu widgetów

Według najnowszych doniesień, iOS 14 wprowadzi spore zmiany w głównym ekranie smartfona. Użytkownik dostanie większą swobodę w dostosowaniu widgetów.

System iOS od lat oferuje użytkownikom widgety, ułatwiające korzystanie z telefonu. Dotychczas ich największą wadą było to, że mają z góry ustaloną lokalizację. Znajdują się bowiem tam, gdzie ustalił to producent, a nie gdzie chciałby je mieć użytkownik. Dochodzą nas jednak słuchy, że iOS 14 wprowadzi w tej kwestii pewne zmiany.

Serwis 9to5Mac twierdzi bowiem, że Apple pracuje nad nowym systemem widgetów, który zamierza udostępnić w kolejnej aktualizacji. System o roboczej nazwie Avocado będzie prawdziwą rewolucją, umożliwiając użytkownikom umieszczenie widgetów w dowolnym miejscu ekranu głównego.

Widgety nie są jedyną zmianą, jaką firma z Cupertino wprowadzi do swej platformy, gdyż kolejna dotyczy tapet zdobiących ekran. Pojawi się nowy system ich ustawień, który zapewni lepszą organizację. Zamiast trzymać wszystkie tapety w jednym miejscu będą podzielone na kolekcje, co zdecydowanie ułatwi znalezienie poszukiwanego obrazka. Dojdą też nowe opcje edycji inteligentnych tapet dynamicznych. Możliwe będzie rozmazanie ich obrazu, a także zmiana kolorystyki. W ten sposób widgety na głównym ekranie staną się zdecydowanie lepiej widoczne.

Do tej pory pod względem swobody personalizacji, system Apple znajdował się daleko za Androidem. Apple powoli zaczyna jednak zauważać fakt, że użytkownicy potrzebują tej swobody, pragnąc dostosować telefon do indywidualnych preferencji. Zmiany wprowadzone w iOS 14 mogą więc być krokiem we właściwym kierunku.

iOS 14

Źródło

You may also like...