Xiaomi Mi Kids Watch 4: nowy smartwatch dla dzieci

Xiaomi pokazało najnowsze smartwatche zaprojektowane z myślą o dzieciach. Modele Xiaomi Mi Kids Watch 4 oraz 4 Pro, pojawią się w sprzedaży za kilka dni.

Dzieci coraz chętniej korzystają z elektronicznych gadżetów, dlatego producenci oferują również sprzęt projektowany z myślą o najmłodszych. Są to nie tylko smartfony wyposażone w wytrzymałe obudowy oraz szereg przydatnego oprogramowania, ale również smartwatche.

Już za kilka dni rodzice będą mogli kupić swym dzieciom najnowsze smartwatche stworzone przez Xiaomi. Chińska marka zaprezentowała w tym tygodniu dwa nowe urządzenia noszone, mianowicie Xiaomi Mi Kids Watch 4 oraz 4 Pro. Klienci mogą już zamawiać je w przedsprzedaży, natomiast dostawy rozpoczną się za kilka dni.

Nowy sprzęt posiada kwadratowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,78″ oraz rozdzielczości 368 x 448 pikseli. Producent zadbał również o ochronę przed ewentualnymi uszkodzeniami, którą ekranowi gwarantuje szkło Gorilla Glass 3. Pod maską zegarka znajduje się platforma Qualcomm Wear 2500, która zapewnia odpowiednią wydajność do obsługi aplikacji instalowanych we wbudowanej pamięci.

Dwa aparaty do zdjęć i wideorozmów

Zegarek posiada również wbudowane dwa aparaty. Pierwszy znajduje się bezpośrednio nad wyświetlaczem i służy do prowadzenia wideorozmów oraz wykonywania selfie. Drugi aparat umieszczono natomiast na bransolecie i można go używać do robienia zdjęć. Oba posiadają matrycę o rozdzielczości 5 MP.

Xiaomi Mi Kids Watch 4

Zegarek posiada również 4G z kartą eSIM, które służy do wideorozmów, natomiast rozmowy głosowe odbywają się za pośrednictwem VoLTE. Oczywiście jeśli chcemy zaoszczędzić pakiet internetowy, nie musimy korzystać z połączenia komórkowego. Sprzęt ma bowiem Wi-Fi b/g/n. Nie znajdziemy w nim natomiast typowego GPS’u, jednakże jest jego namiastka. Producent wykorzystał bowiem SI, które oblicza pozycję użytkownika i to nawet w budynkach.

Xiaomi Mi Kids Watch 4

Dodatkowym plusem sprzętu jest wbudowany NFC, więc można go używać do płacenia za zakupy. Natomiast bateria o pojemności 920 mAh, według producenta wystarczy na 8 dni pracy w trybie czuwania.

Xiaomi Mi Kids Watch 4

Model 4 Pro jest nieco bardziej zaawansowany. Posiada już bowiem dwuzakresowy GPS dla znacznie dokładniejszej lokalizacji pozycji. Lepszy jest również drugi aparat, który dysponuje 8 MP sensorem, co oczywiście przekłada się na lepszą jakość wykonywanych zdjęć.

Xiaomi Mi Kids Watch 4

Jak przystało na produkty Xiaomi, smartwatch ma całkiem atrakcyjną cenę. Standardowa wersja kosztuje w przeliczeniu 125 dolarów, natomiast wariant Pro to wydatek 185 dolarów.

Źródło

You may also like...