iOS 16 zrewolucjonizuje ekran blokady w urządzeniach Apple

Jedną z najciekawszych nowości jakie dostarczy użytkownikom iOS 16, może być rozbudowany ekran blokady. Będzie go można konfigurować według własnego uznania, wyposażając w dodatkowe widgety.

Ekran blokady jest z pewnością jedną z częściej używanych funkcji, dostępnych w naszych smartfonach. Służy nam bowiem do sprawdzania aktualnej godziny oraz zapoznania się z otrzymanymi powiadomieniami. Apple uznało jednak, że ten element może mieć znacznie szerszą funkcjonalność i zamierza zrewolucjonizować go w najnowszej aktualizacji iOS 16.

Jedną z największych nowości jakie zapewni nowa wersja systemu, jest możliwość rozbudowanej personalizacji ekranu blokady. Użytkownik będzie mógł m.in., zmienić kolor zegara oraz czcionki, zaś aplikacje pogodowe będą wyświetlać np., animacje burzy. Producent zamierza także zintegrować ekran blokady z ustawieniami trybu skupienia.

Innymi słowy, dostaniemy bardzo szerokie możliwości dostosowania ekranu blokady do własnych preferencji, czy też pory dnia. Możemy więc stworzyć inny ekran, który będzie wyświetlany w godzinach pracy, a inny w godzinach snu. Deweloperzy będą też mogli dodawać specjalne widgety oferujące wiele dodatkowych funkcji. Fani sporu otrzymają np. widget, który w czasie rzeczywistym pokaże im wynik meczu ulubionej drużyny. Zamiast więc przebijać się przez dziesiątki powiadomień, będzie można na bieżąco śledzić wynik.

Równie ciekawe są nadchodzące zmiany w funkcji iMessages. Użytkownicy będą mogli edytować wiadomość, a także w ciągu 15 minut cofnąć jej wysłanie, jeśli uznają, że adresat nie powinien jej przeczytać. To bardzo przydatna opcja, szczególnie dla osób spożywających nadmierne ilości alkoholu, które wówczas stają się wyjątkowo wylewne. Wiele z nich może wówczas wysyłać żenujące wiadomości do znajomych, których po wytrzeźwieniu będzie się wstydzić.

To oczywiście tylko część ze zmian, jakie przyniesie iOS 16, ale już teraz widać, że wiele z nowych opcji może być bardzo użyteczna.

iOS 16

Źródło

You may also like...