Kwietniowa aktualizacja Windows 10 blokuje jasność ekranu

Microsoftowi ewidentnie nie udała się najnowsza, kwietniowa aktualizacja systemu Windows 10. Użytkownicy laptopów zgłaszają bowiem kolejne problemy po jej zainstalowaniu, a najnowszy jest szczególnie uciążliwy, gdyż blokuje jasność ekranu na maksymalnym poziomie.

Kwietniowa aktualizacja platformy Windows 10 miała przynieść wiele poprawek oraz usprawnień funkcjonalności sprzętu. A tymczasem wywołuje jedynie wściekłość użytkowników laptopów, utrudniając korzystanie z posiadanego sprzętu.

Wczoraj informowałem, że wspomniana aktualizacja spowodowała znacznie szybsze wyczerpywanie się baterii laptopa. Użytkownicy twierdzą, że czas pracy urządzenia skrócił się praktycznie o połowę, co bardzo utrudnia korzystanie ze sprzętu. A nie jest to bynajmniej jedyna wada tej poprawki.

Na oficjalnym forum Microsoftu pojawiają się bowiem wpisy użytkowników, którym zablokowała jasność ekranu na maksymalnym poziomie. I co gorsza w żaden sposób nie da się tego zmienić. Jeden z użytkowników twierdzi, że próbował zmniejszyć jasność wyświetlacza klawiszem F, a także w ustawieniach jasność, ale nie było w stanie tego zrobić.

Na szczęście powrót do poprzedniej wersji sterowników graficznych powinien ten problem rozwiązać, gdyż najwyraźniej aktualizacja uszkadza obecną ich wersję. Użytkownik musi więc ręcznie przeinstalować sterowniki. Sprawa powinna zostać naprawiona wraz z kolejną aktualizacją systemu, której premiera planowana jest na 12 czerwca. Nie wiadomo jednak czy tak się stanie, gdyż Microsoft na razie niczego nie potwierdza.

Windows 10

Źródło: Microsoft.com

You may also like...