Bardzo drogi soundbar Bang & Olufsen zmotoryzuje nasz telewizor

Na targach IFA 2022 firma Bang & Olufsen zaprezentowała nowy soundbar. Produkt zintegrowano z podstawką pod telewizor, a jego cena może przyprawić o zawrót głowy.

Na trwających w Berlinie targach IFA 2022 można zobaczyć wiele nowego sprzętu RTV. Swe stoisko ma tam również firma Bang & Olufsen, która zaprezentowała wyjątkowy soundbar Beosound Theatre Dolby Atmos. Urządzenie pełni podwójną funkcję, gdyż jest nie tylko głośnikiem, ale też zmotoryzowaną podstawką pod telewizor, umożliwiającą obracanie ekranu.

Soundbar składa się łącznie z 12 głośników, w tym dwóch zaprojektowanych konkretnie do tego sprzętu, a także 6,5″ wooferów. Może też stanowić serce systemu Dolby Atmos 7.1.4, dzięki siedmiu wbudowanym wyjściom i obsłudze do 16 głośników zewnętrznych. Z takim sprzętem możemy więc stworzyć w naszym domu kino domowe z prawdziwego zdarzenia, które otoczy nas dźwiękiem z każdej strony.

Producent wyposażył go również w nową funkcję zarządzania basem, pozwalającą wszystkim podłączonym głośnikom pracować jako pojedyncza jednostka. W przeciwieństwie do innych głośników, tutaj basy nie będą trafiały do najmocniejszego dostępnego głośnika.

soundbar

Bardzo ciekawym elementem sprzętu jest zmotoryzowana podstawka pod telewizor. Wyposażono ją bowiem w siłowniki, umożliwiające obracanie telewizora i dostosowanie ustawienia ekranu do lokalizacji widza.

Nabywca Beosound Theatre Dolby Atmos będzie miał do wyboru szeroką ofertę personalizacji wyglądu głośnika i wyboru jego wykończenia. Producent nie zdradza jednak żadnych szczegółów.

Informuje natomiast, że soundbar z tekstylnym obszyciem będzie kosztował 6890 dolarów, natomiast z drewnianym wykończeniem ma kosztować 7990 dolarów. W przeliczeniu na złotówki daje to odpowiednio 32,4 tys. zł oraz 37,6 tys. zł. Sprzęt pojawi się w sprzedaży już od 1 października bieżącego roku, zaś podstawka pasować ma do większości modeli telewizorów. Natomiast dzięki modularnej budowie, możemy pozostawić podstawkę i w przyszłości wymienić listwę głośnikową na nowszy i lepszy model.

Oczywiście jeśli potrzebujecie znacznie tańszego soundbara, to na tej stronie znajdziecie szeroki ich wybór na każdą kieszeń.

soundbar

Źródło

You may also like...