iOS 9 spowalnia smartfony

Standardowy brak jakiejkolwiek kontroli jakości sprzętu i oprogramowania Apple, powoduje kolejne problemy. Tym razem są związane z najnowszą wersję mobilnego systemu operacyjnego iOS 9, który okazuje się spowalniać pracę urządzenia.

Z wydanym niedawno iOS 9 są prawie same kłopoty. Nowy system nie tylko ma sporo wad i luk, ale też może spowodować spowolnienie pracy sprzętu. Posiadacze modeli iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6S oraz iPhone 6s Plus, którzy zainstalowali go u siebie skarżą się, że ich sprzęt zaczął funkcjonować znacznie wolniej niż poprzednio. Smartfon startuje dużo dłużej, aplikacje wymagają więcej czasu na uruchomienie, a dodatkowo wolniej działa aplikacja obsługująca aparat fotograficzny.

Jeden z użytkowników skarży się, że przycisk Home używany do przełączania się pomiędzy uruchomionymi aplikacjami, ma opóźnione działanie, co może prowadzić do przypadkowej zmiany ustawień lub wyłączenia aplikacji. Inny z użytkowników czuje, że jego iPhone 6 nie działa już tak płynnie jak wcześniej. Kolejny twierdzi, że jego iPhone otwiera aplikacje znacznie wolniej niż miało to miejsce na systemie iOS 8.4.1. Inny natomiast skarży się, że telefon wyświetla czarny ekran, gdy aplikacje są włączone.

Przyczyny wadliwego funkcjonowania systemu iOS 9 nie są na razie znane, nie wiadomo też czy Apple przygotowuje już jakieś poprawki. W każdym razie przynajmniej przez jakiś czas, warto pozostać przy dotychczasowej wersji systemu.

Źródło: Discussions.apple.com

You may also like...