iPady wykonają lepsze zdjęcia. Apple wzbogaci je o dodatkowe aparaty

Japoński bloger Mac Otakara uważa, że iPad dostanie w przyszłości więcej aparatów. Standardowy model może ich mieć dwa, natomiast iPad Pro otrzyma aż trzy.

Producenci urządzeń mobilnych w ostatnim czasie zaczęli wyposażać je w więcej aparatów, a także lepsze matryce, takie jak 108 MP sensor Samsunga (https://technogadzet.pl/samsung-108mp-aparat-premiera/). To zrozumiałe, gdyż smartfony bardzo często pełnią także funkcję aparatu fotograficznego oraz kamery wideo. Powinny więc oferować odpowiednią jakość zdjęć oraz filmów.

Tablety to jednak zupełnie inna sprawa i choć one również posiadają wbudowane aparaty, to nie korzysta się z nich aż tak często. Apple najwyraźniej uważa jednak, że aparaty w tego typu sprzęcie również są przydatne, gdyż planuje wprowadzić w tej materii spore zmiany. Jak twierdzi Mac Otakara, w przyszłych modelach tabletów producent zwiększy liczbę zainstalowanych aparatów.

Według japońskiego blogera, standardowy iPad 10,2″ dostanie podwójny aparat, natomiast we flagowym iPadzie Pro znajdzie się potrójny. Bloger swe rewelacje opiera na rysunkach technicznych pochodzących od dostawców podzespołów amerykańskiej firmy. Na zamieszczonych na jego stronie grafikach widzimy, że iPad Pro ma znacznie większy moduł aparatu, przypominający ten z nowego iPhone’a. Sugerowałoby to, że znajdzie się tam więcej sensorów niż do tej pory.

Można zacząć się zastanawiać po co w tabletach więcej aparatów, skoro i tak nie używa się ich zbyt często. Odpowiedzią mogą być aplikacje wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną. Całkiem niedawno media informowały, że potrójny aparat który dostanie iPhone 11, będzie używany również w tym celu. Być może producent chce, by tablety także zyskały podobne możliwości.

Czy doniesienia blogera potwierdzą się, przekonamy się już jesienią. W październiku oba tablety trafią do sprzedaży i wówczas zobaczymy, czy faktycznie dostaną więcej aparatów.

iPad

Źródło: Macotakara.jp

You may also like...