Xiaomi Mi 5 ze Snapdragonem 820

Na mocy umowy Samsunga z Qualcommem, Galaxy S7 będzie jednym z pierwszych smartfonów ze Snapdragonem 820 na rynku, ale na pewno nie jedynym. Liwang Jang, współzałożyciel chińskiej firmy Xiaomi potwierdził, że Xiaomi Mi 5 również będzie posiadał ten procesor.

Snapdragon 820 obok MediaTeka Helio X20, to jeden z najszybszych procesorów mobilnych, więc wiele firm zapewne zechce zainstalować go w swych smartfonach. Wiemy na pewno, że będzie go posiadał Samsung Galaxy S7, a także LeTV Le Max Pro, ale nie będą to jedyne urządzenia z tym chipem.

Współzałożyciel Xiaomi Liwang Jang potwierdził, że model Xiaomi Mi 5 także zostanie wyposażony w ten układ co oznacza, że smartfon będzie naprawdę mocny. A do sprzedaży trafi on już w Chiński Nowy Rok, czyli na początku przyszłego miesiąca.

Specyfikacja tego modelu nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, jednak z wcześniejszych plotek wiemy, że Mi 5 będzie posiadał 5,2″ ekran QHD chroniony szkłem 2.5D, 4 GB pamięci oraz 32/64 GB pamięci flash. Tylny aparat zostanie wyposażony w 16 Mpix aparat, zaś przednia kamera służąca do selfie, otrzyma 13 Mpix sensor. Będzie też obsługa dwóch kart SIM, bateria o pojemności 3000 mAh oraz zainstalowany system Android 6.0 Marshmallow.

Tanie smartfony dla każdego

Na mówienie o cenie jest jeszcze zbyt wcześnie, ale produkty Xiaomi znane są z bardzo atrakcyjnych cen, więc można założyć, że nie powinno być zbyt drogo. Jeśli więc macie zamiar kupić jakiegoś taniego smartfona, to może warto wstrzymać się kilka tygodni.

Źródło: Phandroid.com

You may also like...