iPad dla uczniów w rękach specjalistów z iFixit

Specjaliści ze strony iFixit postanowili przyjrzeć się konstrukcji najnowszego tabletu Apple, który kilka dni temu wszedł na rynek. iPad dla uczniów jest jednak sprzętem równie skomplikowanym w naprawie.

Parę tygodni temu Apple zaprezentowało i wprowadziło do sprzedaży najnowszy model swego tabletu. iPad opracowany specjalnie po to, by spełniać potrzeby uczniów kosztuje tylko 299 dolarów i może być ciekawą alternatywą dla konkurencyjnych urządzeń.

iFixit postanowiło sprawdzić jakie zmiany konstrukcyjne producenci wprowadzili w tym modelu, więc sprawdzili go pod kątem łatwości samodzielnej naprawy. Okazało się, że nowy sprzęt wykorzystuje wiele elementów konstrukcyjnych ze swego poprzednika, więc jego naprawa jest zadaniem równie trudnym.

Praktycznie poza procesorem Apple A10 Fusion oraz wsparciem dla rysika Apple Pencil, nowy iPad pod względem technicznym jest niemal identyczny z poprzednikiem. Wiadomo więc czego można oczekiwać i w jaki sposób podchodzić do demontażu poszczególnych podzespołów. Oczywiście tylko wtedy jeśli już to wcześniej robiliśmy, bo w przeciwnym wypadku poziom trudności jest bardzo wysoki. Tablet otrzymał więc bardzo niską notę 2 punktów na 10 możliwych.

Dobrą wiadomością jest o, że sprzęt używa starych dobrych wyświetlaczy, w których szkło i panel LCD są dwoma oddzielnymi elementami. Jeśli więc przypadkiem stłuczemy szkło, co nie jest takim rzadkim przypadkiem, nie musimy wymieniać całego ekranu. A to obniża koszty naprawy.

Problemem może być nadal otwarcie obudowy tabletu. Producent zastosował w niej sporo kleju, ale jeśli robi to osoba doświadczona, nie powinno to być poważnym kłopotem. Z pełną treścią recenzji zapoznacie się na tej stronie.

iPad

Źródło: Ifixit.com

You may also like...