Apple zaprezentowało nowego iPada z Apple Pencil

Podczas zorganizowanej dziś konferencji w Chicago, Apple pokazało zapowiedzianą kilka dni temu tańszą wersję iPada. Model z 9,7″ ekranem przeznaczony jest dla uczniów i posiada wsparcie dla rysika Apple Pencil.

Od pewnego czasu sprzedaż iPadów sukcesywnie maleje, gdyż sprzęt Apple przegrywa walkę o klienta z tańszymi urządzeniami z Chin. Amerykańska firma postanowiła więc zainteresować swymi tabletami uczniów i opracowała nową wersję iPada, oferowaną w znacznie niższej cenie.

Pisałem o niej już wczoraj, ale nikt nie spodziewał się, że firma pokaże ją tak szybko. Tymczasem koncern z Cupertino zorganizowało dziś w Chicago konferencję prasową, na której nowy model został zaprezentowany światu. Jak wcześniej informowałem, jest to iPad z wyświetlaczem 9,7″, specjalnie opracowany do nowej roli, jaką jest służenie uczniom.

Z wyglądu nowy iPad jest w zasadzie taki sam jak standardowy model, a więc także posiada wąskie ramki otaczające ekran oraz czytnik Touch ID. Największą zmianą jest jednak wsparcie dla rysika Apple Pencil, przy pomocy którego można obsługiwać wyświetlacz. Znacznie ułatwi to obsługę aplikacji, a także umożliwi takie działania jak szkicowanie. Sprzęt otrzyma także 8 MP kamerę, wszystkie najważniejsze sensory, procesor A10 Fusion oraz modem LTE. Tablet dostanie również technologie AR, którą uczniowie będą mogli wykorzystać podczas nauki.

Nowy sprzęt pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym tygodniu. Dla indywidualnych klientów kosztować ma 329 dolarów, natomiast dla szkół oferowana będzie preferencyjna cena 299 dolarów.

Apple Pencil

Źródło: Techcrunch.com

You may also like...