Xiaomi pokazało laptop dla graczy

Xiaomi wchodzi na zupełnie nowy dla siebie rynek. Chińska firma zaprezentowała właśnie Mi Gaming Laptop, czyli najnowszy laptop dla graczy. Niezłą konfiguracja z pewnością znajdzie amatorów, zwłaszcza dzięki przystępnej cenie.

Xiaomi wprawdzie zaczynało swą działalność od smartfonów, ale szybko zainteresowało się także innymi gałęziami rynku. W swej ofercie firma ma więc oczyszczacze powietrza, opaski fitness, łazienkowe wagi oraz wiele innego sprzętu. Teraz natomiast zaprezentowała laptop dla graczy.

Model o nazwie Mi Gaming Laptop nie zachwyca może wyglądem, gdyż jego stylistyka jest dość minimalistyczna. Ważne jednak to co znajduje się pod maską, a specyfikacja jest całkiem przyzwoita. Produkt będzie dostępny w dwóch wariantach różniących się konfiguracją oraz ceną. Niezbyt miłą niespodzianką jest zaledwie 15,6″ wyświetlacz Full HD, co jak na komputer dedykowany fanom elektronicznej rozrywki, nie jest dużo. Ale to pozwoliło zachować niską cenę sprzętu.

Sercem natomiast jest procesor Intel Kaby Lake Core i7-7700 HQ, który w tańszej wersji będzie współpracował z 8 GB RAM, 128 GB dyskiem oraz kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti. Ten wariant został wyceniony na 960 dolarów. Nieco więcej, bo 1140 dolarów trzeba będzie zapłacić za wersję z 16 GB RAM, 256 GB dyskiem SSD i 1 TB dyskiem HDD, a także kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 160.

Oba komputery posiadają także głośniki z technologią Dolby Atmos, cztery porty USB 3.0, dwa porty USB-C oraz 3,5 mm gniazdo słuchawkowe z dużym wzmacniaczem. Miłym dodatkiem jest klawiatura z podświetleniem RGB.

Producent oczywiście zadbał również o wydajne chłodzenie. Sprzęt posiada więc dwa wentylatory wspomagane przez ciepłowody, a także aż cztery otwory, którymi powietrze wydmuchiwane jest z obudowy.

laptop dla graczy

Źródło: Windowscentral.com

You may also like...