Fortnite z rekordową liczbą wideo na YouTube

Fortnite podbija serca graczy w coraz większym tempie. W popularyzacji tej strzelanki pomaga także portal YouTube. Z najnowszych danych wynika, że pojawiło się tam rekordowo wiele zapisów rozgrywki.

Fortnite jest w tej chwili jedną z najpopularniejszych gier wideo na rynku. Fajna, kreskówkowa grafika oraz rozbudowany system rozgrywki sprawiają, że tytuł zdobywa coraz więcej fanów. Dowiadujemy się także, że staje się coraz popularniejszy również na portalu YouTube.

Z najnowszych doniesień wynika, że produkcja Epic Games pobiła rekord w liczbie uploadowanych wideo, które pojawiły się tam w ciągu jednego miesiąca. Nie wiadomo dokładnie ile ich było, ale mówi się o bardzo dużej liczbie. Co więcej, wideo turniejowe mają już 42 mln odsłon. Poza tym gra ustanowiła także rekord najpopularniejszego streamingu, który równocześnie oglądało 1,1 mln osób.

Ten wynik z pewnością jeszcze wzrośnie. Fortnite Battle Royale ukazało się niedawno również na smartfony. Wprawdzie na razie dostępne jest tylko na iOS, ale niedługo powinna pojawić się także wersja na Androida. Mimo to już teraz zyskuje popularność i zapewnia twórcom spore zyski. Tylko w kilka dni przyniosło im kwotę 1,5 mln dolarów, uzyskanych z mikrotransakcji. Sam Epic Games również dba o to, by gracze popularyzowali tytuł w internecie. Dlatego zamierza wyposażyć go w narzędzia pozwalające nagrywać rozgrywkę z poziomu samej gry.

A jeśli nie posiadacie jeszcze tej strzelanki i chcielibyście ją kupić, to zapraszam do tego sklepu.

Fortnite

Źródło: Twitter.com

You may also like...