iPhone 12 bez ekranu 120 Hz, za to z 6 GB RAM

Kolejne przecieki zdradzają nam konfigurację nowego smartfona Apple. Według najnowszych doniesień w iPhone 12 Pro pojawi się 6 GB RAM, za to zabraknie 120 Hz ekranu.

Za kilka tygodni Apple zaprezentuje najnowszą generację iPhone’a, w której jak zwykle możemy oczekiwać kilku zmian w kwestii wyposażenia. Zanim jednak odbędzie się premiera nowego sprzętu, źródła przecieków zdradzają nam coraz więcej szczegółów specyfikacji.

Według najnowszych doniesień, tegoroczny iPhone 12 nie zaoferuje wyświetlacza ze 120 Hz częstotliwością odświeżania. Kilka modeli smartfonów z Androidemoferuje już takie ekrany, więc firma z Cupertino najwyraźniej również pragnęła go mieć. Takie były początkowe założenia, lecz w trakcie testów okazało się, że technologia nie radzi sobie najlepiej, więc raczej nie zobaczymy jej w nowym sprzęcie.

Nie wiemy jednak jakie problemy napotkali inżynierowie amerykańskiej firmy, więc informacja jest dość niepokojąca. Tym bardziej że, Apple oferuje już w swych produktach 120Hz wyświetlacz ProMotion, którego znajdziemy w iPadzie Pro. Wydawałoby się więc, że dostosowanie technologii do smartfona nie będzie dużym wyzwaniem.

Oczywiście można założyć, że Apple nie chciało korzystać z rozwiązań dostarczanych przez zewnętrznych producentów i być planowało zastosować własną technologię. Nie powinno to być jednak dużym problemem, gdyż wyświetlacze smartfonów tego producenta i tak oferują świetną jakość obrazu.

Kolejne doniesienia sugerują natomiast zwiększenie pojemności pamięci operacyjnej. Według @L0vetodream, iPhone 12 Pro dostanie 6 GB RAM. To całkiem spora zmiana w porównaniu do poprzednika, który oferował 6 GB. Więcej pamięci zapewni znacznie płynniejszą wielozadaniowość, poprawiając tym samym komfort pracy. Trzeba jednak zaznaczyć, że większa ilość pamięci zapewne ograniczy się tylko do modelu Pro i standardowa wersja pozostanie przy 4 GB.

iPhone 12

Źródło

You may also like...