OPPO Reno ma oryginalny pomysł na ukrycie przedniej kamery

OPPO przygotowuje nową rodzinę smartfonów. Pierwszym jej członkiem ma być OPPO Reno, który posiada nietypową kamerę przednią, co pozwoliło producentowi zrezygnować z notcha.

Producenci smartfonów badają różne koncepcje, które pozwoliłby przestać instalować w w nich notche. Ten element jest bowiem szczególnie mało lubiany przez użytkowników, ale również producentów aplikacji, Muszą bowiem dopasowywać swe programy do dziury w ekranie, co jest kosztowne i czasochłonne. Każdy producent stosuje bowiem inne wymiary i rozmieszczenie wcięcia, więc trzeba uwzględnić wszystkie modele.

Niektóre firmy zaczęły więc stosowanie wysuwanych kamer i z podobnego pomysłu korzysta najnowszy OPPO Reno. Nie jest to jednak taka sama konstrukcja, którą zastosowało już kilku producentów. W tym modelu kamera wysuwa się bowiem w zupełnie inny sposób, przypominając bardziej płetwę rekina.

Dzięki uprzejmości SlashLeaks możemy zobaczyć jak nowy smartfon prezentuje się na wideo. Źródło sugeruje, że moduł jest zmotoryzowany i automatycznie wysuwa się, gdy tylko przełączymy na przednią kamerę.

OPPO Reno

Na poniższych renderach możemy też zobaczyć, że smartfon posiada złącze USB-C oraz gniazdo słuchawkowe. Z tyłu brakuje natomiast czytnika odcisków palców, więc możemy założyć, że producent umieścił go pod szkłem wyświetlacza.

OPPO Reno

Opublikowany potwierdza, że OPPO Reno nie jest tylko konceptem, lecz realnym produktem. Pozostaje więc pytanie kiedy pojawi się w sprzedaży oraz ile będzie kosztował.

Źródło; Slashleaks.com

You may also like...